Продукція > ONSEMI > MM5Z5V6ST1G
MM5Z5V6ST1G
MM5Z5V6ST1G onsemi
mm5z2v4st1-d.pdf
Виробник: onsemi
Description: DIODE ZENER 5.61V 500MW SOD523
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±2%
Package / Case: SC-79, SOD-523
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 5.61 V
Impedance (Max) (Zzt): 40 Ohms
Supplier Device Package: SOD-523
Power - Max: 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 2 V
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
на замовлення 21000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: ONSEMI - MM5Z5V6ST1G - Zener-Diode, Spannungsregler, 5.6 V, 500 mW, SOD-523, 2 Pin(s), 150 °C, Oberflächenmontage, tariffCode: 85411000, Bauform - Diode: SOD-523, rohsCompliant: YES, Diodenmontage: Oberflächenmontage, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Qualifikation: -, isCanonical: N, usEccn: EAR99, euEccn: NLR, Verlustleistung: 500mW, Anzahl der Pins: 2Pin(s), Produktpalette: MM5Z5, productTraceability: No, Betriebstemperatur, max.: 150°C, Zener-Spannung, nom.: 5.6V, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MM5Z5V6ST1G MM5Z5V6ST1G Виробник : ONSEMI ONSM-S-A0013576917-1.pdf?hkey=6D3A4C79FDBF58556ACFDE234799DDF0 Description: ONSEMI - MM5Z5V6ST1G - Zener-Diode, Spannungsregler, 5.6 V, 500 mW, SOD-523, 2 Pin(s), 150 °C, Oberflächenmontage
tariffCode: 85411000
Bauform - Diode: SOD-523
rohsCompliant: YES
Diodenmontage: Oberflächenmontage
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Qualifikation: -
isCanonical: N
usEccn: EAR99
euEccn: NLR
Verlustleistung: 500mW
Anzahl der Pins: 2Pin(s)
Produktpalette: MM5Z5
productTraceability: No
Betriebstemperatur, max.: 150°C
Zener-Spannung, nom.: 5.6V
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 500
MM5Z5V6ST1G MM5Z5V6ST1G Виробник : ON Semiconductor mm5z2v4st1-d.pdf Zener Diode Single 5.6V 2% 40Ohm 500mW 2-Pin SOD-523 T/R
MM5Z5V6ST1G MM5Z5V6ST1G Виробник : onsemi mm5z2v4st1-d.pdf Description: DIODE ZENER 5.61V 500MW SOD523
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±2%
Package / Case: SC-79, SOD-523
Mounting Type: Surface Mount
Impedance (Max) (Zzt): 40 Ohms
Power - Max: 500 mW
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Мінімальне замовлення: 34
MM5Z5V6ST1G MM5Z5V6ST1G Виробник : onsemi 8523F6AA37DE3985BD86A1D2684AFB5DF2A2256E9C12950E3DA55E5BB59BCF4E.pdf Zener Diodes 5.6V 500mW
Мінімальне замовлення: 34
tariffCode: 85411000
Bauform - Diode: SOD-523
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Qualifikation: -
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
euEccn: NLR
Verlustleistung: 500mW
Anzahl der Pins: 2Pin(s)
Produktpalette: MM5Z5
productTraceability: No
Zener-Spannung, nom.: 5.6V
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
Мінімальне замовлення: 74
Мінімальне замовлення: 52
MM5Z5V6ST1G Виробник : ONSEMI mm5z2v4st1-d.pdf N/A
на замовлення 7 шт: