MMA02040C1602FB300
MMA02040C1602FB300 Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
melfprof.pdf
Виробник: Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Description: RES 16K OHM 1% 2/5W MELF 0204
Packaging: Tape & Reel (TR)
Power (Watts): 0.4W, 2/5W
Tolerance: ±1%
Features: Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Package / Case: MELF, 0204
Temperature Coefficient: ±50ppm/°C
Size / Dimension: 0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)
Composition: Thin Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Ratings: AEC-Q200
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0204
Part Status: Active
Resistance: 16 kOhms
на замовлення 3000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: VISHAY - MMA02040C1602FB300 - MELF-Widerstand, Oberflächenmontage, 16 kohm, MMA Series, 200 V, Dünnschichtwiderstand, 400 mW, tariffCode: 85332100, rohsCompliant: YES, Bauform/Gehäuse des Widerstands: MiniMELF 0204, Widerstandstechnologie: Dünnschichtwiderstand, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Qualifikation: AEC-Q200, Nennleistung: 400mW, Widerstand: 16kohm, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -55°C, Widerstandstoleranz: 1%, Temperaturkoeffizient: 50ppm/K, euEccn: NLR, Produktpalette: MMA Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Nennspannung: 200V, Betriebstemperatur, max.: 155°C, SVHC: No SVHC (07-Nov-2024).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MMA02040C1602FB300 MMA02040C1602FB300 Виробник : Vishay / Beyschlag melfprof.pdf MELF Resistors 0.4W 16Kohms 1% 0204 MELF 200V 50ppm
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 39
MMA02040C1602FB300 MMA02040C1602FB300 Виробник : VISHAY 3122659.pdf Description: VISHAY - MMA02040C1602FB300 - MELF-Widerstand, Oberflächenmontage, 16 kohm, MMA Series, 200 V, Dünnschichtwiderstand, 400 mW
tariffCode: 85332100
rohsCompliant: YES
Bauform/Gehäuse des Widerstands: MiniMELF 0204
Widerstandstechnologie: Dünnschichtwiderstand
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Qualifikation: AEC-Q200
Nennleistung: 400mW
Widerstand: 16kohm
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -55°C
Widerstandstoleranz: 1%
Temperaturkoeffizient: 50ppm/K
euEccn: NLR
Produktpalette: MMA Series
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Nennspannung: 200V
Betriebstemperatur, max.: 155°C
SVHC: No SVHC (07-Nov-2024)
Мінімальне замовлення: 79
MMA02040C1602FB300 MMA02040C1602FB300 Виробник : Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components melfprof.pdf Description: RES 16K OHM 1% 2/5W MELF 0204
Packaging: Cut Tape (CT)
Power (Watts): 0.4W, 2/5W
Tolerance: ±1%
Package / Case: MELF, 0204
Composition: Thin Film
Ratings: AEC-Q200
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0204
Part Status: Active
Resistance: 16 kOhms