MMBZ5250BLT1G
MMBZ5250BLT1G ON Semiconductor
mmbz5221blt1-d.pdf
Виробник: ON Semiconductor
Zener Diode Single 20V 5% 25Ohm 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
на замовлення 39000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: ONSEMI - MMBZ5250BLT1G - Zener-Diode, 20 V, 225 mW, SOT-23, 3 Pin(s), 150 °C, Oberflächenmontage, tariffCode: 85411000, Bauform - Diode: SOT-23, rohsCompliant: YES, Diodenmontage: Oberflächenmontage, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Qualifikation: AEC-Q101, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, euEccn: NLR, Verlustleistung: 225mW, Anzahl der Pins: 3Pin(s), Produktpalette: MMBZ52xxBLT1G, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Betriebstemperatur, max.: 150°C, Zener-Spannung, nom.: 20V, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MMBZ5250BLT1G MMBZ5250BLT1G Виробник : onsemi mmbz5221blt1-d.pdf Description: DIODE ZENER 20V 225MW SOT23-3
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 20 V
Impedance (Max) (Zzt): 25 Ohms
Supplier Device Package: SOT-23-3 (TO-236)
Power - Max: 225 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 15 V
Кількість Ціна
MMBZ5250BLT1G MMBZ5250BLT1G Виробник : ON Semiconductor mmbz5221blt1-d.pdf Zener Diode Single 20V 5% 25Ohm 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
MMBZ5250BLT1G MMBZ5250BLT1G Виробник : ONSEMI mmbz5221blt1-d.pdf Description: ONSEMI - MMBZ5250BLT1G - Zener-Diode, 20 V, 225 mW, SOT-23, 3 Pin(s), 150 °C, Oberflächenmontage
tariffCode: 85411000
Bauform - Diode: SOT-23
rohsCompliant: YES
Diodenmontage: Oberflächenmontage
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Qualifikation: AEC-Q101
isCanonical: N
usEccn: EAR99
euEccn: NLR
Verlustleistung: 225mW
Anzahl der Pins: 3Pin(s)
Produktpalette: MMBZ52xxBLT1G
productTraceability: No
Betriebstemperatur, max.: 150°C
Zener-Spannung, nom.: 20V
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
Мінімальне замовлення: 500
MMBZ5250BLT1G MMBZ5250BLT1G Виробник : ONSEMI MMBZ52xxBLT1G.PDF Category: SMD Zener diodes
Description: Diode: Zener; 0.3W; 20V; SMD; reel,tape; SOT23; single diode
Type of diode: Zener
Power dissipation: 0.3W
Zener voltage: 20V
Mounting: SMD
Tolerance: ±5%
Kind of package: reel; tape
Case: SOT23
Semiconductor structure: single diode
Manufacturer series: MMBZ52xxBLT1G
Мінімальне замовлення: 72
MMBZ5250BLT1G MMBZ5250BLT1G Виробник : onsemi mmbz5221blt1-d.pdf Zener Diodes 20V 225mW
Мінімальне замовлення: 47
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Surface Mount
Impedance (Max) (Zzt): 25 Ohms
Power - Max: 225 mW
Мінімальне замовлення: 45
tariffCode: 85411000
Bauform - Diode: SOT-23
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Qualifikation: AEC-Q101
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
euEccn: NLR
Verlustleistung: 225mW
Anzahl der Pins: 3Pin(s)
Produktpalette: MMBZ52xxBLT1G
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Zener-Spannung, nom.: 20V
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
Мінімальне замовлення: 116
MMBZ5250BLT1G Виробник : ON Semiconductor mmbz5221blt1-d.pdf