MMBZ6V8A-TR
MMBZ6V8A-TR Nexperia USA Inc.
MMBZ6V8A-T.pdf
Виробник: Nexperia USA Inc.
Description: DIODE SOT23
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TA)
Applications: General Purpose
Capacitance @ Frequency: 150pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 3.2A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 4.5V (Max)
Supplier Device Package: TO-236AB
Unidirectional Channels: 2
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 6.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 13.6V (Typ)
Power - Peak Pulse: 30W
Power Line Protection: No
на замовлення 2990 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 27
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: NEXPERIA - MMBZ6V8A-TR - TVS-Diode, Unidirektional, 4.5 V, 13.6 V, TO-236AB (SOT-23), 3 Pin(s), tariffCode: 85411000, Bauform - Diode: TO-236AB (SOT-23), rohsCompliant: YES, Diodenmontage: Oberflächenmontage, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Durchbruchspannung, min.: 6.3V, Qualifikation: -, Durchbruchspannung, max.: 7.3V, isCanonical: N, usEccn: EAR99, Sperrspannung: 4.5V, euEccn: NLR, Spitzenimpulsverlustleistung: 30W, TVS-Polarität: Unidirektional, Anzahl der Pins: 3Pin(s), Produktpalette: -, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Betriebstemperatur, max.: 150°C, Klemmspannung, max.: 13.6V, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MMBZ6V8A-TR Виробник : NEXPERIA MMBZ6V8A-T.pdf Description: NEXPERIA - MMBZ6V8A-TR - TVS-Diode, Unidirektional, 4.5 V, 13.6 V, TO-236AB (SOT-23), 3 Pin(s)
tariffCode: 85411000
Bauform - Diode: TO-236AB (SOT-23)
rohsCompliant: YES
Diodenmontage: Oberflächenmontage
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Durchbruchspannung, min.: 6.3V
Qualifikation: -
Durchbruchspannung, max.: 7.3V
isCanonical: N
usEccn: EAR99
Sperrspannung: 4.5V
euEccn: NLR
Spitzenimpulsverlustleistung: 30W
TVS-Polarität: Unidirektional
Anzahl der Pins: 3Pin(s)
Produktpalette: -
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Betriebstemperatur, max.: 150°C
Klemmspannung, max.: 13.6V
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 100
tariffCode: 85411000
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Durchbruchspannung, min.: 6.3V
Qualifikation: -
Durchbruchspannung, max.: 7.3V
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
Sperrspannung: 4.5V
euEccn: NLR
TVS-Polarität: Unidirektional
Anzahl der Pins: 3Pin(s)
Produktpalette: -
Klemmspannung, max.: 13.6V
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
Мінімальне замовлення: 48
MMBZ6V8A-TR MMBZ6V8A-TR Виробник : Nexperia mmbz6v8a-t.pdf ESD Protection Diode
товару немає в наявності
MMBZ6V8A-TR MMBZ6V8A-TR Виробник : Nexperia USA Inc. MMBZ6V8A-T.pdf Description: DIODE SOT23
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Applications: General Purpose
Unidirectional Channels: 2
Bidirectional Channels: 1
Power - Peak Pulse: 30W
Power Line Protection: No
товару немає в наявності
MMBZ6V8A-TR MMBZ6V8A-TR Виробник : Nexperia MMBZ6V8A-T.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes ZENER SOT-23 30W 6.8V