Продукція > ONSEMI > MMBZ9V1ALT1G
MMBZ9V1ALT1G
MMBZ9V1ALT1G onsemi
mmbz5v6alt1-d.pdf
Виробник: onsemi
Description: DIODE ZENER ARRAY 9.1V SOT-23-3
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Configuration: 1 Pair Common Anode
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 1.7A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 6V
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 9.1 V
Supplier Device Package: SOT-23-3 (TO-236)
Unidirectional Channels: 2
Voltage - Breakdown (Min): 8.65V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 14V
Power - Peak Pulse: 24W
Power Line Protection: No
Part Status: Active
Power - Max: 300 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 nA @ 6 V
на замовлення 87000 шт:
Написати відгук
Description: DIODE ZENER ARRAY 9.1V SOT-23-3, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Configuration: 1 Pair Common Anode, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 1.7A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 6V, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 9.1 V, Supplier Device Package: SOT-23-3 (TO-236), Unidirectional Channels: 2, Voltage - Breakdown (Min): 8.65V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 14V, Power - Peak Pulse: 24W, Power Line Protection: No, Part Status: Active, Power - Max: 300 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 nA @ 6 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MMBZ9V1ALT1G MMBZ9V1ALT1G Виробник : ON Semiconductor mmbz5v6alt1-d.pdf ESD Suppressor Diode Zener Uni-Dir/Bi-Dir 6V 9.1Vbr 14Vc 3-Pin SOT-23 T/R
Кількість Ціна
MMBZ9V1ALT1G MMBZ9V1ALT1G Виробник : ONSEMI 2236796.pdf Description: ONSEMI - MMBZ9V1ALT1G - TVS-Diode, MMBZ9, Unidirektional, 6 V, 14 V, SOT-23, 3 Pin(s)
tariffCode: 85363010
Bauform - Diode: SOT-23
rohsCompliant: YES
Diodenmontage: Oberflächenmontage
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Durchbruchspannung, min.: 8.65V
Qualifikation: AEC-Q101
Durchbruchspannung, max.: 9.56V
usEccn: EAR99
Sperrspannung: 6V
euEccn: NLR
Spitzenimpulsverlustleistung: 24W
TVS-Polarität: Unidirektional
Anzahl der Pins: 3Pin(s)
Produktpalette: MMBZ9
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Betriebstemperatur, max.: 150°C
Klemmspannung, max.: 14V
SVHC: No SVHC (23-Jan-2024)
Мінімальне замовлення: 500
tariffCode: 85363010
Bauform - Diode: SOT-23
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Qualifikation: AEC-Q101
usEccn: EAR99
Sperrspannung: 6V
euEccn: NLR
TVS-Polarität: Unidirektional
Anzahl der Pins: 3Pin(s)
Produktpalette: MMBZ9
Klemmspannung, max.: 14V
SVHC: No SVHC (23-Jan-2024)
Мінімальне замовлення: 108
MMBZ9V1ALT1G MMBZ9V1ALT1G Виробник : onsemi mmbz5v6alt1-d.pdf Description: DIODE ZENER ARRAY 9.1V SOT-23-3
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Applications: General Purpose
Unidirectional Channels: 2
Power - Peak Pulse: 24W
Power Line Protection: No
Part Status: Active
Tolerance: ±5%
Power - Max: 300 mW
Мінімальне замовлення: 31
MMBZ9V1ALT1G MMBZ9V1ALT1G Виробник : onsemi mmbz5v6alt1-d.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 9.1V 225mW Dual Common Anode
Мінімальне замовлення: 20
Мінімальне замовлення: 39
MMBZ9V1ALT1G Виробник : ON-Semiconductor mmbz5v6alt1-d.pdf 14V; 24W; 14V; 24W; MMBZ9V1ALT1G SOT-23 DTMMBZ9V1ALT1G