Продукція > KEMET > MMC7.3474K63K35TR12
MMC7.3474K63K35TR12
MMC7.3474K63K35TR12 KEMET
MMC7.3474K63K35TR12.pdf
Виробник: KEMET
Description: CAP FILM 0.47UF 10% 63VDC 2824
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±10%
Package / Case: 2824 (7260 Metric)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 100°C
Applications: General Purpose
Termination: Solder Pads
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC: 40V
Voltage Rating - DC: 63V
Height - Seated (Max): 0.146" (3.70mm)
Capacitance: 0.47 µF
Size / Dimension: 0.287" L x 0.236" W (7.30mm x 6.00mm)
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP FILM 0.47UF 10% 63VDC 2824, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Package / Case: 2824 (7260 Metric), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 100°C, Applications: General Purpose, Termination: Solder Pads, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 40V, Voltage Rating - DC: 63V, Height - Seated (Max): 0.146" (3.70mm), Capacitance: 0.47 µF, Size / Dimension: 0.287" L x 0.236" W (7.30mm x 6.00mm).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MMC7.3474K63K35TR12 MMC7.3474K63K35TR12 Виробник : KEMET MMC7.3474K63K35TR12.pdf Description: CAP FILM 0.47UF 10% 63VDC 2824
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Mounting Type: Surface Mount
Applications: General Purpose
Termination: Solder Pads
Voltage Rating - AC: 40V
Voltage Rating - DC: 63V
Capacitance: 0.47 µF