MMQA5V6T1G
mmqa-d.pdf
Код товару: 174650
Додати до обраних Обраний товар
Виробник:
Різні комплектуючі > Різні комплектуючі 1
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MMQA5V6T1G MMQA5V6T1G Виробник : ON Semiconductor mmqa-d.pdf ESD Suppressor TVS Uni-Dir 4V 6-Pin SC-74 T/R
на замовлення 6000 шт:
Кількість Ціна
Кількість Ціна
MMQA5V6T1G MMQA5V6T1G Виробник : ONSEMI 1916659.pdf Description: ONSEMI - MMQA5V6T1G - TVS-Diode, MMQA, Unidirektional, 5.6 V, 8 V, SC-74, 6 Pin(s)
tariffCode: 85411000
Bauform - Diode: SC-74
rohsCompliant: YES
Diodenmontage: Oberflächenmontage
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Durchbruchspannung, min.: 5.32V
Qualifikation: AEC-Q101
Durchbruchspannung, max.: 5.88V
isCanonical: N
usEccn: EAR99
Sperrspannung: 5.6V
euEccn: NLR
Spitzenimpulsverlustleistung: 150W
TVS-Polarität: Unidirektional
Anzahl der Pins: 6Pin(s)
Produktpalette: MMQA
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Betriebstemperatur, max.: 150°C
Klemmspannung, max.: 8V
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
Мінімальне замовлення: 100
MMQA5V6T1G MMQA5V6T1G Виробник : onsemi mmqa-d.pdf Description: TVS DIODE 3VWM 8VC SC74
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: SC-74, SOT-457
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 3A (8/20µs)
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 3V (Max)
Supplier Device Package: SC-74
Unidirectional Channels: 4
Voltage - Breakdown (Min): 5.32V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 8V
Power - Peak Pulse: 150W
Power Line Protection: No
Part Status: Active
Мінімальне замовлення: 17
MMQA5V6T1G MMQA5V6T1G Виробник : ONSEMI mmqa-d.pdf Category: Protection diodes - arrays
Description: Diode: TVS array; 5.6V; quadruple,common anode; SC74-6; Ch: 4; ±5%
Type of diode: TVS array
Breakdown voltage: 5.6V
Semiconductor structure: common anode; quadruple
Mounting: SMD
Case: SC74-6
Max. off-state voltage: 3V
Number of channels: 4
Kind of package: reel; tape
Tolerance: ±5%
Version: ESD
Мінімальне замовлення: 24
MMQA5V6T1G MMQA5V6T1G Виробник : onsemi mmqa-d.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 5.6V 150W TVS Quad Array
на замовлення 249 шт:
Мінімальне замовлення: 17
Мінімальне замовлення: 34
tariffCode: 85411000
Bauform - Diode: SC-74
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Qualifikation: AEC-Q101
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
Sperrspannung: 5.6V
euEccn: NLR
TVS-Polarität: Unidirektional
Anzahl der Pins: 6Pin(s)
Produktpalette: MMQA
Klemmspannung, max.: 8V
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
Мінімальне замовлення: 34
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SC-74, SOT-457
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Applications: General Purpose
Supplier Device Package: SC-74
Unidirectional Channels: 4
Power - Peak Pulse: 150W
Power Line Protection: No
Part Status: Active