MMSZ4V7T1G onsemi
Виробник: onsemi
Description: DIODE ZENER 4.7V 500MW SOD123
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Package / Case: SOD-123
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 4.7 V
Impedance (Max) (Zzt): 80 Ohms
Supplier Device Package: SOD-123
Part Status: Active
Power - Max: 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 3 µA @ 2 V
Написати відгук
Description: ONSEMI - MMSZ4V7T1G - Zener-Diode, 4.7 V, 500 mW, SOD-123, 2 Pin(s), 150 °C, Oberflächenmontage, tariffCode: 85411000, Bauform - Diode: SOD-123, rohsCompliant: YES, Diodenmontage: Oberflächenmontage, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Qualifikation: AEC-Q101, isCanonical: N, usEccn: EAR99, euEccn: NLR, Verlustleistung: 500mW, Anzahl der Pins: 2Pin(s), Produktpalette: MMSZxxxT1G, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Betriebstemperatur, max.: 150°C, Zener-Spannung, nom.: 4.7V, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Ціна | ||||||||||||||||||||
MMSZ4V7T1G | Виробник : ON Semiconductor |
Diode Zener Single 4.7V 5% 500mW 2-Pin SOD-123 T/R |
на замовлення 138000 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
Description: ONSEMI - MMSZ4V7T1G - Zener-Diode, 4.7 V, 500 mW, SOD-123, 2 Pin(s), 150 °C, OberflächenmontagetariffCode: 85411000 Bauform - Diode: SOD-123 rohsCompliant: YES Diodenmontage: Oberflächenmontage hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES Qualifikation: AEC-Q101 isCanonical: N usEccn: EAR99 euEccn: NLR Verlustleistung: 500mW Anzahl der Pins: 2Pin(s) Produktpalette: MMSZ2V4T1 productTraceability: Yes-Date/Lot Code Betriebstemperatur, max.: 150°C Zener-Spannung, nom.: 4.7V SVHC: No SVHC (25-Jun-2025) |
Category: SMD Zener diodesDescription: Diode: Zener; 0.5W; 4.7V; SMD; reel,tape; SOD123; single diode Type of diode: Zener Power dissipation: 0.5W Zener voltage: 4.7V Mounting: SMD Tolerance: ±5% Kind of package: reel; tape Case: SOD123 Semiconductor structure: single diode Manufacturer series: MMSZxxTxG |
Zener Diodes 4.7V 500mW |
Description: DIODE ZENER 4.7V 500MW SOD123Tolerance: ±5% Packaging: Cut Tape (CT) Package / Case: SOD-123 Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: -55°C ~ 150°C Voltage - Zener (Nom) (Vz): 4.7 V Impedance (Max) (Zzt): 80 Ohms Supplier Device Package: SOD-123 Part Status: Active Power - Max: 500 mW Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA Current - Reverse Leakage @ Vr: 3 µA @ 2 V |
DIODE ZENER 4.7V 500MW SOD123 Група товару: Стабілітрони Од. вим: шт |