Продукція > TDK CORPORATION > MMZ0402S241CT000
MMZ0402S241CT000
MMZ0402S241CT000 TDK Corporation
beads_commercial_signal_mmz0402_en.pdf
Виробник: TDK Corporation
Description: FERRITE BEAD 240 OHM 01005 1LN
Filter Type: Signal Line
Size / Dimension: 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Height (Max): 0.009" (0.22mm)
Current Rating (Max): 200mA
DC Resistance (DCR) (Max): 1Ohm
Number of Lines: 1
Impedance @ Frequency: 240 Ohms @ 100 MHz
на замовлення 340000 шт:
Написати відгук
Description: TDK - MMZ0402S241CT000 - Ferritperle, 1005 [Metrisch 0402], 240 ohm, 200 mA, MMZ Series, 1 ohm, ± 25%, tariffCode: 85045000, Produkthöhe: 0.2mm, rohsCompliant: YES, Toleranz der Impedanz: ± 25%, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, DC-Widerstand, max.: 1ohm, Qualifikation: -, isCanonical: Y, Bauform/Gehäuse der Ferritperle: 1005 [Metrisch 0402], usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -55°C, DC-Nennstrom: 200mA, Produktlänge: 0.4mm, euEccn: NLR, Impedanz: 240ohm, Produktpalette: MMZ Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Ferritmontage: Oberflächenmontage, Betriebstemperatur, max.: 125°C, Produktbreite: 0.2mm, SVHC: No SVHC (04-Feb-2026).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MMZ0402S241CT000 MMZ0402S241CT000 Виробник : TDK 3929711.pdf Description: TDK - MMZ0402S241CT000 - Ferritperle, 1005 [Metrisch 0402], 240 ohm, 200 mA, MMZ Series, 1 ohm, ± 25%
tariffCode: 85045000
Produkthöhe: 0.2mm
rohsCompliant: YES
Toleranz der Impedanz: ± 25%
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
DC-Widerstand, max.: 1ohm
Qualifikation: -
isCanonical: Y
Bauform/Gehäuse der Ferritperle: 1005 [Metrisch 0402]
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -55°C
DC-Nennstrom: 200mA
Produktlänge: 0.4mm
euEccn: NLR
Impedanz: 240ohm
Produktpalette: MMZ Series
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Ferritmontage: Oberflächenmontage
Betriebstemperatur, max.: 125°C
Produktbreite: 0.2mm
SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 62
tariffCode: 85045000
Produkthöhe: 0.2mm
rohsCompliant: YES
Toleranz der Impedanz: ± 25%
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
DC-Widerstand, max.: 1ohm
Qualifikation: -
isCanonical: N
usEccn: EAR99
DC-Nennstrom: 200mA
Produktlänge: 0.4mm
euEccn: NLR
Impedanz: 240ohm
Produktpalette: MMZ Series
Produktbreite: 0.2mm
SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
Мінімальне замовлення: 100
MMZ0402S241CT000 MMZ0402S241CT000 Виробник : TDK beads_commercial_signal_mmz0402_en.pdf Ferrite Beads 01005 240ohms 200mA SMD Signal Line
Мінімальне замовлення: 18
MMZ0402S241CT000 MMZ0402S241CT000 Виробник : TDK Corporation beads_commercial_signal_mmz0402_en.pdf Description: FERRITE BEAD 240 OHM 01005 1LN
Filter Type: Signal Line
Mounting Type: Surface Mount
Height (Max): 0.009" (0.22mm)
Current Rating (Max): 200mA
Number of Lines: 1