MPB01-1B54-SB-CAP-WT-D
MPB01-1B54-SB-CAP-WT-D Same Sky (Formerly CUI Devices)
mpb01.pdf
Виробник: Same Sky (Formerly CUI Devices)
Description: SPST, THROUGH HOLE, 5.4 MM PUSH,
Packaging: Bag
Current Rating (Amps): 14mA (DC)
Mounting Type: Through Hole
Circuit: SPST-NO
Type: Standard
Switch Function: Off-Mom
Operating Temperature: -25°C ~ 80°C
Termination Style: PC Pin
Actuator Type: Round, Button
Color - Actuator/Cap: White
Actuator Marking: No Marking
Part Status: Active
Voltage Rating - DC: 28 V
на замовлення 672 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Standard Switches, Description: Switch: push-button; Pos: 2; SPST; 0.014A/28VDC; OFF-(ON); 500MΩ, Type of switch: push-button, Number of positions: 2, Stable positions number: 1, Contacts configuration: SPST, DC contacts rating @R: 0.014A / 28V DC, Switching method: OFF-(ON), Illumination: none, Leads: for soldering; straight, Electrical life: 20000 cycles, Max. contact resistance:: 50mΩ, Operating Force: 2.5N, Button shape: round, Contact material: brass, Actuator colour: white, Mounting: THT, Operating temperature: -25...80°C, Key stroke: 1.1mm, Terminal pitch: 5.08mm, Body dimensions: 9.8x5.8x8.6mm, Height: 18.5mm, Min. insulation resistance: 500MΩ, Contact plating: gold-plated, Switches features: with mounting holders.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MPB01-1B54-SB-CAP-WT-D MPB01-1B54-SB-CAP-WT-D Виробник : CUI Devices mpb01-2474754.pdf Pushbutton Switches Push Button, SPST, 5.4mm Push, Straight w/Bracket Terminal, White Cap, TH
на замовлення 192 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Description: Switch: push-button; Pos: 2; SPST; 0.014A/28VDC; OFF-(ON); 500MΩ
Type of switch: push-button
Number of positions: 2
Stable positions number: 1
Contacts configuration: SPST
DC contacts rating @R: 0.014A / 28V DC
Switching method: OFF-(ON)
Illumination: none
Leads: for soldering; straight
Electrical life: 20000 cycles
Max. contact resistance:: 50mΩ
Operating Force: 2.5N
Button shape: round
Contact material: brass
Actuator colour: white
Mounting: THT
Operating temperature: -25...80°C
Key stroke: 1.1mm
Terminal pitch: 5.08mm
Body dimensions: 9.8x5.8x8.6mm
Height: 18.5mm
Min. insulation resistance: 500MΩ