MPB01-1C33-SB-D
MPB01-1C33-SB-D Same Sky (Formerly CUI Devices)
mpb01.pdf
Виробник: Same Sky (Formerly CUI Devices)
Description: SPDT, THROUGH HOLE, 3.3 MM PUSH,
Packaging: Bag
Current Rating (Amps): 14mA (DC)
Mounting Type: Through Hole
Circuit: SPDT
Type: Standard
Switch Function: On-Mom
Operating Temperature: -25°C ~ 80°C
Termination Style: PC Pin
Actuator Type: Round, Plunger
Color - Actuator/Cap: White
Actuator Marking: No Marking
Part Status: Active
Voltage Rating - DC: 28 V
на замовлення 190 шт:
Написати відгук
Category: Standard Switches, Description: Switch: push-button; Pos: 2; SPDT; 0.014A/28VDC; ON-(ON); 500MΩ, Type of switch: push-button, Number of positions: 2, Stable positions number: 1, Contacts configuration: SPDT, DC contacts rating @R: 0.014A / 28V DC, Switching method: ON-(ON), Illumination: none, Leads: for soldering; straight, Electrical life: 20000 cycles, Max. contact resistance:: 50mΩ, Operating Force: 2.5N, Button shape: round, Contact material: brass, Mounting: THT, Operating temperature: -25...80°C, Key stroke: 1.1mm, Terminal pitch: 5.08mm, Body dimensions: 9.8x5.8x8.6mm, Height: 16.4mm, Min. insulation resistance: 500MΩ, Contact plating: gold-plated, Switches features: with mounting holders.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MPB01-1C33-SB-D MPB01-1C33-SB-D Виробник : CUI Devices mpb01-2474754.pdf Pushbutton Switches Single Pole, Through Hole, 0 mm, 3.3 mm, and 5.4 mm Push, Off-(ON) and On-(ON), 2.54 and 5.08 mm Pitch, Push Button Switch
на замовлення 179 шт:
Мінімальне замовлення: 2
MPB01-1C33-SB-D MPB01-1C33-SB-D Виробник : Same Sky mpb01.pdf Category: Standard Switches
Description: Switch: push-button; Pos: 2; SPDT; 0.014A/28VDC; ON-(ON); 500MΩ
Stable positions number: 1
Contacts configuration: SPDT
DC contacts rating @R: 0.014A / 28V DC
Switching method: ON-(ON)
Electrical life: 20000 cycles
Max. contact resistance:: 50mΩ
Mounting: THT
Operating temperature: -25...80°C
Key stroke: 1.1mm
Terminal pitch: 5.08mm
Body dimensions: 9.8x5.8x8.6mm
Height: 16.4mm
Min. insulation resistance: 500MΩ