MPB03-1C54-VB-CAP-R-D
MPB03-1C54-VB-CAP-R-D Same Sky (Formerly CUI Devices)
mpb03.pdf
Виробник: Same Sky (Formerly CUI Devices)
Description: SPST, THROUGH HOLE, 5.4 MM PUSH,
Packaging: Bag
Current Rating (Amps): 14mA (DC)
Mounting Type: Through Hole, Right Angle, Vertical
Circuit: SPDT
Type: Standard
Switch Function: On-Mom
Operating Temperature: -25°C ~ 80°C
Termination Style: PC Pin
Actuator Type: Round, Button
Color - Actuator/Cap: Red
Actuator Marking: No Marking
Part Status: Active
Voltage Rating - DC: 28 V
на замовлення 183 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Standard Switches, Description: Switch: push-button; Pos: 2; SPDT; 0.014A/28VDC; ON-(ON); 500MΩ, Operating temperature: -25...80°C, Actuator colour: red, Contact material: brass, Contact plating: gold-plated, Illumination: none, Switching method: ON-(ON), Type of switch: push-button, Button shape: round, Mounting: THT, Contacts configuration: SPDT, Key stroke: 1.1mm, Terminal pitch: 2.54mm, Height: 24.36mm, Body dimensions: 5x14.46x9mm, DC contacts rating @R: 0.014A / 28V DC, Max. contact resistance:: 50mΩ, Stable positions number: 1, Number of positions: 2, Operating Force: 2.5N, Electrical life: 20000 cycles, Min. insulation resistance: 500MΩ, Leads: angled; for soldering.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MPB03-1C54-VB-CAP-R-D MPB03-1C54-VB-CAP-R-D Виробник : Same Sky mpb03.pdf Pushbutton Switches Push Button, SPDT, 5.4 mm Push, Vertical w/Bracket Terminal, Red Cap,TH
на замовлення 158 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
MPB03-1C54-VB-CAP-R-D Виробник : Same Sky mpb03.pdf Category: Standard Switches
Description: Switch: push-button; Pos: 2; SPDT; 0.014A/28VDC; ON-(ON); 500MΩ
Operating temperature: -25...80°C
Actuator colour: red
Contact material: brass
Contact plating: gold-plated
Illumination: none
Switching method: ON-(ON)
Type of switch: push-button
Button shape: round
Mounting: THT
Contacts configuration: SPDT
Key stroke: 1.1mm
Terminal pitch: 2.54mm
Height: 24.36mm
Body dimensions: 5x14.46x9mm
DC contacts rating @R: 0.014A / 28V DC
Max. contact resistance:: 50mΩ
Stable positions number: 1
Number of positions: 2
Operating Force: 2.5N
Electrical life: 20000 cycles
Min. insulation resistance: 500MΩ