MPB05-2C54-R-CAP-R-D
MPB05-2C54-R-CAP-R-D Same Sky (Formerly CUI Devices)
mpb05.pdf
Виробник: Same Sky (Formerly CUI Devices)
Description: DPDT, THROUGH HOLE, 5.4 MM PUSH,
Packaging: Bag
Current Rating (Amps): 14mA (DC)
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Switch Function: On-Mom
Operating Temperature: -25°C ~ 80°C
Termination Style: PC Pin
Actuator Type: Round, Button
Color - Actuator/Cap: Red
Actuator Marking: No Marking
Voltage Rating - DC: 28 V
на замовлення 196 шт:
Написати відгук
Category: Standard Switches, Description: Switch: push-button; Pos: 2; DPDT; 0.014A/28VDC; ON-(ON); 500MΩ, Type of switch: push-button, Number of positions: 2, Operating temperature: -25...80°C, Mounting: THT, Leads: angled; for soldering, Max. contact resistance:: 50mΩ, DC contacts rating @R: 0.014A / 28V DC, Min. insulation resistance: 500MΩ, Terminal pitch: 2.54mm, Body dimensions: 9x8.6x9mm, Button shape: round, Contacts configuration: DPDT, Contact material: brass, Illumination: none, Key stroke: 1.1mm, Height: 18.5mm, Contact plating: gold-plated, Stable positions number: 1, Actuator colour: red, Operating Force: 3.5N, Electrical life: 20000 cycles, Switching method: ON-(ON).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MPB05-2C54-R-CAP-R-D MPB05-2C54-R-CAP-R-D Виробник : CUI DEVICES mpb05.pdf Switch Push Button ON (ON) DPDT Round Plunger 0.014A 28VDC Momentary Contact Thru-Hole PC Pins Tray
товару немає в наявності
MPB05-2C54-R-CAP-R-D MPB05-2C54-R-CAP-R-D Виробник : CUI Devices mpb05-2474889.pdf Pushbutton Switches Push Button, DPDT, 5.4 mm Push, Right Angle Terminal, Red Cap, TH
товару немає в наявності
MPB05-2C54-R-CAP-R-D MPB05-2C54-R-CAP-R-D Виробник : Same Sky mpb05.pdf Pushbutton Switches Push Button, DPDT, 5.4 mm Push, Right Angle Terminal, Red Cap, TH
MPB05-2C54-R-CAP-R-D MPB05-2C54-R-CAP-R-D Виробник : Same Sky mpb05.pdf Category: Standard Switches
Description: Switch: push-button; Pos: 2; DPDT; 0.014A/28VDC; ON-(ON); 500MΩ
Type of switch: push-button
Number of positions: 2
Operating temperature: -25...80°C
Mounting: THT
Leads: angled; for soldering
Max. contact resistance:: 50mΩ
DC contacts rating @R: 0.014A / 28V DC
Min. insulation resistance: 500MΩ
Terminal pitch: 2.54mm
Body dimensions: 9x8.6x9mm
Button shape: round
Contacts configuration: DPDT
Contact material: brass
Illumination: none
Key stroke: 1.1mm
Height: 18.5mm