MPQ2019GN-33-AEC1-Z
MPQ2019GN-33-AEC1-Z Monolithic Power Systems Inc.
Виробник: Monolithic Power Systems Inc.
Description: IC REG LINEAR 3.3V 300MA 8SOIC
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 300mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 95 µA
Voltage - Input (Max): 40V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 8-SOIC-EP
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V
Control Features: Enable, Power Good
Grade: Automotive
PSRR: 45dB (1kHz)
Voltage Dropout (Max): 0.6V @ 300mA
Protection Features: Over Temperature, Short Circuit
Qualification: AEC-Q100
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC REG LINEAR 3.3V 300MA 8SOIC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 300mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 95 µA, Voltage - Input (Max): 40V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 8-SOIC-EP, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V, Control Features: Enable, Power Good, Grade: Automotive, PSRR: 45dB (1kHz), Voltage Dropout (Max): 0.6V @ 300mA, Protection Features: Over Temperature, Short Circuit, Qualification: AEC-Q100.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MPQ2019GN-33-AEC1-Z MPQ2019GN-33-AEC1-Z Виробник : Monolithic Power Systems Inc. 10658 Description: IC REG LINEAR 3.3V 300MA 8SOIC
Packaging: Cut Tape (CT)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 300mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 40V
Number of Regulators: 1
Grade: Automotive
PSRR: 45dB (1kHz)
Qualification: AEC-Q100
товару немає в наявності
MPQ2019GN-33-AEC1-Z MPQ2019GN-33-AEC1-Z Виробник : Monolithic Power Systems (MPS) MPQ2019-2946670.pdf LDO Voltage Regulators 40V LQ Current Adj Output Linear Regul