MPX155K305G
MPX155K305G Cornell Dubilier Knowles
MPX.pdf
Виробник: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 1.5UF 10% 305VAC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Features: 85C/85% Humidity, THB, Low ESR, Low ESL, Long Life
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 110°C
Applications: EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
Termination: PC Pins
Ratings: X2
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 305V
Height - Seated (Max): 0.965" (24.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1.5 µF
Size / Dimension: 1.024" L x 0.551" W (26.00mm x 14.00mm)
на замовлення 3356 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP FILM 1.5UF 10% 305VAC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Features: 85C/85% Humidity, THB, Low ESR, Low ESL, Long Life, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 110°C, Applications: EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: X2, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 305V, Height - Seated (Max): 0.965" (24.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 1.5 µF, Size / Dimension: 1.024" L x 0.551" W (26.00mm x 14.00mm).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MPX155K305G MPX155K305G Виробник : Knowles / Illinois Capacitor MPX.pdf Film Capacitors 1.5uF 305V
на замовлення 691 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
MPX155K305G Виробник : Knowles Corporation MPX.pdf Category: THT Film Capacitors
Description: Capacitor: polypropylene; X2; 1.5uF; 305VAC; 26x14mm; THT; ±10%
Type of capacitor: polypropylene
Kind of capacitor: X2
Capacitance: 1.5µF
Operating voltage: 305V AC
Body dimensions: 26x14mm
Mounting: THT
Tolerance: ±10%
Terminal pitch: 22.5mm
Leads: radial
Height: 24mm
Operating temperature: -40...110°C