MQ212-10PT
MQ212-10PT Hirose Electric Co Ltd
MQ212-10PT%20RoHS.pdf
Виробник: Hirose Electric Co Ltd
Description: CONN RCPT 10P 0.02 GOLD SMD R/A
Packaging: Cut Tape (CT)
Features: Board Guide, Solder Retention
Connector Type: Receptacle
Voltage Rating: 50VAC
Current Rating (Amps): 0.3A
Mounting Type: Surface Mount, Right Angle
Number of Positions: 10
Style: Board to Cable/Wire
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Contact Type: Center Strip Contact
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.020" (0.50mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: 8.00µin (0.203µm)
Contact Finish - Post: Gold
Part Status: Active
Insulation Height: 0.112" (2.85mm)
Number of Rows: 1
на замовлення 1441 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN RCPT 10P 0.02 GOLD SMD R/A, Packaging: Tape & Reel (TR), Features: Board Guide, Solder Retention, Connector Type: Receptacle, Voltage Rating: 50VAC, Current Rating (Amps): 0.3A, Mounting Type: Surface Mount, Right Angle, Number of Positions: 10, Style: Board to Cable/Wire, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Contact Type: Center Strip Contact, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.020" (0.50mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: 8.00µin (0.203µm), Contact Finish - Post: Gold, Part Status: Active, Insulation Height: 0.112" (2.85mm), Number of Rows: 1.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MQ212-10PT MQ212-10PT Виробник : Hirose Connector Hirose_04132021_MQ212.pdf Power to the Board 10POS R/A REC 0.5MM
на замовлення 273 шт:
MQ212-10PT Виробник : Hirose mtx2.pdf Connector M 10 POS 0.5mm Solder RA SMD 10 Terminal 1 Port
на замовлення 288 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 243
Packaging: Tape & Reel (TR)
Connector Type: Receptacle
Voltage Rating: 50VAC
Current Rating (Amps): 0.3A
Number of Positions: 10
Style: Board to Cable/Wire
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Solder
Insulation Color: Black
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish - Post: Gold
Part Status: Active