MRT65KP54AE3 Microchip Technology
Виробник: Microchip Technology
Description: TVS DIODE 54VWM 87.5VC DO204AR
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 742A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 54V
Supplier Device Package: DO-204AR
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 60V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 87.5V
Power - Peak Pulse: 65000W (65kW)
Написати відгук
Description: TVS DIODE 54VWM 87.5VC DO204AR, Packaging: Bulk, Package / Case: DO-204AR, Axial, Mounting Type: Through Hole, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C, Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 742A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 54V, Supplier Device Package: DO-204AR, Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 60V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 87.5V, Power - Peak Pulse: 65000W (65kW), Power Line Protection: No.