Продукція > ITT CANNON, LLC > MS3100F28-22SF187
MS3100F28-22SF187 ITT Cannon, LLC
MIL-DTL-5015_Cat_MS A,B_Config.pdf
Виробник: ITT Cannon, LLC
Description: CONN RCPT FMALE 6P SILV SLDR CUP
Packaging: Bulk
Features: Strain Relief
Connector Type: Receptacle, Female Sockets
Color: Olive Drab
Voltage Rating: 900VAC, 1250VDC
Current Rating (Amps): 22A, 135A
Mounting Type: Panel Mount
Number of Positions: 6
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 28-22
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Fastening Type: Threaded
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: Environment Resistant
Mounting Feature: Flange
Contact Finish - Mating: Silver
Shell Material: Aluminum Alloy
Shell Finish: Olive Drab Cadmium
Primary Material: Metal
на замовлення 76 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN RCPT FMALE 6P SILV SLDR CUP, Packaging: Bulk, Features: Strain Relief, Connector Type: Receptacle, Female Sockets, Color: Olive Drab, Voltage Rating: 900VAC, 1250VDC, Current Rating (Amps): 22A, 135A, Mounting Type: Panel Mount, Number of Positions: 6, Orientation: N (Normal), Shell Size - Insert: 28-22, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Threaded, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: Environment Resistant, Mounting Feature: Flange, Contact Finish - Mating: Silver, Shell Material: Aluminum Alloy, Shell Finish: Olive Drab Cadmium, Primary Material: Metal.