MS3110E14-12P
MS3110E14-12P Amphenol Aerospace Operations
pt-series-12-070.pdf
Виробник: Amphenol Aerospace Operations
Description: MIL-26482 MS/PT/CMB RECEPT
Features: Backshell
Packaging: Bag
Connector Type: Receptacle, Male Pins
Color: Olive Drab
Voltage Rating: 600VAC
Current Rating (Amps): 7.5A, 13A
Mounting Type: Panel Mount
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 12
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 14-12
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Fastening Type: Bayonet Lock
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: Environment Resistant
Mounting Feature: Flange
Contact Finish - Mating: Gold
Grade: Military
Shell Material: Aluminum
Shell Finish: Olive Drab Chromate over Cadmium
Primary Material: Metal
Qualification: MIL-DTL-26482 Series I
на замовлення 15 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MIL-26482 MS/PT/CMB RECEPT, Features: Backshell, Packaging: Bag, Connector Type: Receptacle, Male Pins, Color: Olive Drab, Voltage Rating: 600VAC, Current Rating (Amps): 7.5A, 13A, Mounting Type: Panel Mount, Shielding: Unshielded, Number of Positions: 12, Orientation: N (Normal), Shell Size - Insert: 14-12, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Bayonet Lock, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: Environment Resistant, Mounting Feature: Flange, Contact Finish - Mating: Gold, Grade: Military, Shell Material: Aluminum, Shell Finish: Olive Drab Chromate over Cadmium, Primary Material: Metal, Qualification: MIL-DTL-26482 Series I.
Інші пропозиції MS3110E14-12P
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
на замовлення 50 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
MS3110E1412P Виробник : Souriau Connection Technology P016-P041.pdf Description: CONN RCPT 12POS WALL MNT W/PINS