MS3110F14-19S
MS3110F14-19S Amphenol Aerospace Operations
pt-series-12-070.pdf
Виробник: Amphenol Aerospace Operations
Description: MIL-26482 MS/PT/CMB RECEPT
Features: Backshell, Cable Clamp
Packaging: Bag
Connector Type: Receptacle, Female Sockets
Color: Olive Drab
Voltage Rating: 600VAC
Current Rating (Amps): 7.5A
Mounting Type: Panel Mount
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 19
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 14-19
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Mounting Feature: Flange
Contact Finish - Mating: Gold
Grade: Military
Shell Material: Aluminum
Shell Finish: Olive Drab Chromate over Cadmium
Primary Material: Metal
Qualification: MIL-DTL-26482 Series I
на замовлення 8 шт:
Написати відгук
Description: MIL-26482 MS/PT/CMB RECEPT, Features: Backshell, Cable Clamp, Packaging: Bag, Connector Type: Receptacle, Female Sockets, Color: Olive Drab, Voltage Rating: 600VAC, Current Rating (Amps): 7.5A, Mounting Type: Panel Mount, Shielding: Unshielded, Number of Positions: 19, Orientation: N (Normal), Shell Size - Insert: 14-19, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Bayonet Lock, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: Environment Resistant, Mounting Feature: Flange, Contact Finish - Mating: Gold, Grade: Military, Shell Material: Aluminum, Shell Finish: Olive Drab Chromate over Cadmium, Primary Material: Metal, Qualification: MIL-DTL-26482 Series I.
Інші пропозиції MS3110F14-19S
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MS3110F1419S Виробник : Souriau Connection Technology P016-P041.pdf Description: CONN RCPT 19POS WALL MNT W/SCKT