MS3114E12-10S
MS3114E12-10S ITT Cannon, LLC
kpt_kpse.pdf
Виробник: ITT Cannon, LLC
Description: CONN RCPT 10POS JAM NUT W/SCKT
Features: Backshell
Packaging: Bulk
Connector Type: Receptacle, Female Sockets
Color: Olive Drab
Voltage Rating: 600VAC, 850VDC
Current Rating (Amps): 7.5A
Mounting Type: Panel Mount
Number of Positions: 10
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 12-10
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Mounting Feature: Bulkhead - Front Side Nut
Contact Finish - Mating: Gold
Shell Material: Aluminum Alloy
Shell Finish: Olive Drab Cadmium
Primary Material: Metal
на замовлення 48 шт:
Написати відгук
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
tariffCode: 0
Militärspezifikation: MIL-DTL-26482 Series I
Einsatzanordnung: 12-10
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kontaktmaterial: Copper Alloy
Verschluss: Bayonet
Steckverbinderüberzug: Olive Drab Chromate over Cadmium
usEccn: EAR99
Rotation des Steckverbindereinsatzes: N
Anzahl der Kontakte: 10Kontakt(e)
euEccn: NLR
Kontaktüberzug: Gold
Rundsteckverbindergehäuse: Jam Nut Receptacle
Produktpalette: MIL-DTL-26482 Series I
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Steckverbindermaterial: Aluminum Alloy Body
Rundkontakt: Solder Socket
Nutzungsklasse: Environmentally Sealed
directShipCharge: 25
SVHC: To Be Advised
на замовлення 53 шт:
Кількість Ціна
MS3114E1210S Виробник : Souriau Connection Technology P016-P041.pdf Description: CONN RCPT 10POS JAM NUT W/SCKT