MS3116F18-11P
MS3116F18-11P ITT Cannon, LLC
Виробник: ITT Cannon, LLC
Description: CONN PLUG 11POS STRAIGHT W/PINS
Features: Strain Relief
Packaging: Bulk
Connector Type: Plug, Male Pins
Color: Olive Drab
Voltage Rating: 1000VAC, 1400VDC
Current Rating (Amps): 13A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Number of Positions: 11
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 18-11
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Contact Finish - Mating: Gold
Part Status: Active
Shell Material: Aluminum Alloy
Shell Finish: Olive Drab Cadmium
Primary Material: Metal
на замовлення 38 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN PLUG 11POS STRAIGHT W/PINS, Features: Strain Relief, Packaging: Bulk, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Olive Drab, Voltage Rating: 1000VAC, 1400VDC, Current Rating (Amps): 13A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Number of Positions: 11, Orientation: N (Normal), Shell Size - Insert: 18-11, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Bayonet Lock, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: Environment Resistant, Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Aluminum Alloy, Shell Finish: Olive Drab Cadmium, Primary Material: Metal.
Інші пропозиції MS3116F18-11P
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MS3116F1811P Виробник : Souriau Connection Technology P016-P041.pdf Description: CONN PLUG 11POS STRAIGHT W/PINS