MS3116F20-41S
MS3116F20-41S ITT Cannon, LLC
KPT,KPSE,KPTC_Catalog.pdf
Виробник: ITT Cannon, LLC
Description: CONN PLUG 41POS STRAIGHT W/SCKT
Packaging: Bulk
Features: Strain Relief
Connector Type: Plug, Female Sockets
Color: Olive Drab
Voltage Rating: 600VAC, 850VDC
Current Rating (Amps): 7.5A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Number of Positions: 41
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 20-41
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Contact Finish - Mating: Gold
Part Status: Active
Primary Material: Metal
на замовлення 40 шт:
Написати відгук
Description: CONN PLUG 41POS STRAIGHT W/SCKT, Packaging: Bulk, Features: Strain Relief, Connector Type: Plug, Female Sockets, Color: Olive Drab, Voltage Rating: 600VAC, 850VDC, Current Rating (Amps): 7.5A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Number of Positions: 41, Orientation: N (Normal), Shell Size - Insert: 20-41, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Bayonet Lock, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: Environment Resistant, Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Aluminum Alloy, Shell Finish: Olive Drab Cadmium, Primary Material: Metal.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MS3116F20-41S MS3116F20-41S Виробник : Souriau KPT,KPSE,KPTC_Catalog.pdf Circular MIL Spec Connector
на замовлення 5 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
MS3116F2041S Виробник : Souriau Connection Technology P016-P041.pdf Description: CONN PLUG 41POS STRAIGHT W/SCKT
на замовлення 3 шт:
MS3116F-20-41S MS3116F-20-41S Виробник : Amphenol Industrial Operations 12-070.pdf Description: CONN PLUG 41POS W/SOCKET SOLDER