MS3116P14-12P Amphenol Industrial Operations
Виробник: Amphenol Industrial Operations
Description: MIL-26482 MS/PT/CMB PLUG
Features: Backshell, Potted, Strain Relief
Packaging: Bag
Connector Type: Plug, Male Pins
Color: Olive Drab
Voltage Rating: 600VAC
Current Rating (Amps): 7.5A, 13A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 12
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 14-12
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Contact Finish - Mating: Gold
Grade: Military
Shell Material: Aluminum Alloy
Shell Finish: Olive Drab Chromate over Cadmium
Primary Material: Metal
Qualification: MIL-DTL-26482 Series I
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MIL-26482 MS/PT/CMB PLUG, Features: Backshell, Potted, Strain Relief, Packaging: Bag, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Olive Drab, Voltage Rating: 600VAC, Current Rating (Amps): 7.5A, 13A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Unshielded, Number of Positions: 12, Orientation: N (Normal), Shell Size - Insert: 14-12, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Bayonet Lock, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: Environment Resistant, Contact Finish - Mating: Gold, Grade: Military, Shell Material: Aluminum Alloy, Shell Finish: Olive Drab Chromate over Cadmium, Primary Material: Metal, Qualification: MIL-DTL-26482 Series I.
Інші пропозиції MS3116P14-12P
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна |
|---|---|---|---|---|---|
| MS3116P1412P | Виробник : Souriau Connection Technology | Description: CONN PLUG 12POS STRAIGHT W/PINS |