MS3116P14-19S Amphenol Industrial Operations
pt-series-12-070.pdf
Виробник: Amphenol Industrial Operations
Description: MIL-26482 MS/PT/CMB PLUG
Packaging: Bag
Features: Backshell, Potted, Strain Relief
Connector Type: Plug, Female Sockets
Color: Olive Drab
Voltage Rating: 600VAC
Current Rating (Amps): 7.5A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 19
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 14-19
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Contact Finish - Mating: Gold
Grade: Military
Shell Material: Aluminum Alloy
Shell Finish: Olive Drab Chromate over Cadmium
Primary Material: Metal
Qualification: MIL-DTL-26482 Series I
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MIL-26482 MS/PT/CMB PLUG, Packaging: Bag, Features: Backshell, Potted, Strain Relief, Connector Type: Plug, Female Sockets, Color: Olive Drab, Voltage Rating: 600VAC, Current Rating (Amps): 7.5A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Unshielded, Number of Positions: 19, Orientation: N (Normal), Shell Size - Insert: 14-19, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Bayonet Lock, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: Environment Resistant, Contact Finish - Mating: Gold, Grade: Military, Shell Material: Aluminum Alloy, Shell Finish: Olive Drab Chromate over Cadmium, Primary Material: Metal, Qualification: MIL-DTL-26482 Series I.
Інші пропозиції MS3116P14-19S
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MS3116P1419S Виробник : Souriau Connection Technology Description: CONN PLUG 19POS STRAIGHT W/SCKT