MS3474L22-55P
MS3474L22-55P Aero Conesys
mil-dtl-2648220series202.pdf
Виробник: Aero Conesys
Conn Circular PIN 55 POS Crimp ST Jam Nut 55 Terminal 1 Port
на замовлення 19 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN RCPT MALE 55POS GOLD CRIMP, Packaging: Bag, Connector Type: Receptacle, Male Pins, Color: Silver, Voltage Rating: 500VAC, Current Rating (Amps): 7.5A, Mounting Type: Panel Mount, Shielding: Unshielded, Number of Positions: 55 (Power), Orientation: N (Normal), Shell Size - Insert: 22-55, Operating Temperature: -65°C ~ 200°C, Fastening Type: Bayonet Lock, Termination: Crimp, Ingress Protection: Environment Resistant, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Mounting Feature: Bulkhead - Front Side Nut, Contact Finish - Mating: Gold, Grade: Military, Shell Material: Aluminum, Shell Finish: Electroless Nickel, Primary Material: Metal, Qualification: MIL-DTL-26482 G Series II.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MS3474L22-55P MS3474L22-55P Виробник : Souriau-Sunbank by Eaton Corsair%20MIL-DTL-38999%20Series%20I%2C%20II%2C%20III.pdf Description: CONN RCPT MALE 55POS GOLD CRIMP
Packaging: Bag
Connector Type: Receptacle, Male Pins
Color: Silver
Voltage Rating: 500VAC
Current Rating (Amps): 7.5A
Mounting Type: Panel Mount
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 55 (Power)
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 22-55
Operating Temperature: -65°C ~ 200°C
Fastening Type: Bayonet Lock
Termination: Crimp
Ingress Protection: Environment Resistant
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Mounting Feature: Bulkhead - Front Side Nut
Contact Finish - Mating: Gold
Grade: Military
Shell Material: Aluminum
Shell Finish: Electroless Nickel
Primary Material: Metal
Qualification: MIL-DTL-26482 G Series II
на замовлення 25 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
MS3474L2255P Виробник : Souriau Connection Technology P056-P067.pdf Description: CONN RCPT 55POS JAM NUT W/PINS