MSC025SMA120J
MSC025SMA120J Microchip Technology
MSC025SMA120B-SiC-MOSFET-Datasheet.pdf
Виробник: Microchip Technology
Description: SICFET N-CH 1.2KV 77A SOT227
Packaging: Tube
Package / Case: SOT-227-4, miniBLOC
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: SiCFET (Silicon Carbide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 77A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 31mOhm @ 40A, 20V
Power Dissipation (Max): 278W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 2.8V @ 1mA
Supplier Device Package: SOT-227 (ISOTOP®)
Part Status: Active
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 20V
Vgs (Max): +25V, -10V
Drain to Source Voltage (Vdss): 1200 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 232 nC @ 20 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 3020 pF @ 1000 V
на замовлення 1430 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: SICFET N-CH 1.2KV 77A SOT227, Packaging: Tube, Package / Case: SOT-227-4, miniBLOC, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: SiCFET (Silicon Carbide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 77A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 31mOhm @ 40A, 20V, Power Dissipation (Max): 278W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 2.8V @ 1mA, Supplier Device Package: SOT-227 (ISOTOP®), Part Status: Active, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 20V, Vgs (Max): +25V, -10V, Drain to Source Voltage (Vdss): 1200 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 232 nC @ 20 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 3020 pF @ 1000 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Description: Module; single transistor; 1.2kV; 54A; SOT227B; screw; Idm: 275A
Type of semiconductor module: MOSFET transistor
Semiconductor structure: single transistor
Drain-source voltage: 1.2kV
Drain current: 54A
Case: SOT227B
Electrical mounting: screw
Polarisation: unipolar
On-state resistance: 31mΩ
Pulsed drain current: 275A
Power dissipation: 278W
Technology: SiC
Kind of package: tube
Mechanical mounting: screw
на замовлення 10 шт:
Кількість Ціна
MSC025SMA120J MSC025SMA120J Виробник : Microchip Technology MSC025SMA120J_SiC_MOSFET_Datasheet-3517111.pdf MOSFET Modules MOSFET SIC 1200 V 25 mOhm SOT-227
на замовлення 114 шт:
MSC025SMA120J MSC025SMA120J Виробник : Microchip Technology microsemi_msc025sma120j_sic_mosfet_datasheet_b.pdf Trans MOSFET N-CH 1.2KV 77A Automotive 4-Pin SOT-227 Tube
товару немає в наявності