MSC035SMA070S
MSC035SMA070S Microchip Technology
MSC035SMA070B_SiC_MOSFET_Datasheet-3444372.pdf
Виробник: Microchip Technology
SiC MOSFETs MOSFET SIC 700 V 35 mOhm TO-268
на замовлення 98 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MOSFET N-CH 700V D3PAK, Packaging: Tube, Package / Case: TO-268-3, D³Pak (2 Leads + Tab), TO-268AA, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: SiCFET (Silicon Carbide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 65A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 44mOhm @ 30A, 20V, Power Dissipation (Max): 206W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 2.7V @ 1mA, Supplier Device Package: D3Pak, Part Status: Active, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 20V, Vgs (Max): +23V, -10V, Drain to Source Voltage (Vdss): 700 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 99 nC @ 20 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 2010 pF @ 700 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MSC035SMA070S MSC035SMA070S Виробник : Microchip Technology 1244334-msc035sma070s-datasheet Description: MOSFET N-CH 700V D3PAK
Packaging: Tube
Package / Case: TO-268-3, D³Pak (2 Leads + Tab), TO-268AA
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: SiCFET (Silicon Carbide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 65A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 44mOhm @ 30A, 20V
Power Dissipation (Max): 206W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 2.7V @ 1mA
Supplier Device Package: D3Pak
Part Status: Active
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 20V
Vgs (Max): +23V, -10V
Drain to Source Voltage (Vdss): 700 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 99 nC @ 20 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 2010 pF @ 700 V
на замовлення 60 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
MSC035SMA070S Виробник : Microsemi 1244334-msc035sma070s-datasheet MSC035SMA070S
на замовлення 170 шт:
Мінімальне замовлення: 10
MSC035SMA070S Виробник : Microchip Technology microsemi_msc035sma070b_sic_mosfet_datasheet_c.pdf 700V Silicon Carbide (SiC) MOSFET