MSC035SMA170S
MSC035SMA170S Microchip Technology
Microsemi_MSC035SMA170S_SiC_MOSFET_Datasheet_A.PDF
Виробник: Microchip Technology
Description: MOSFET SIC 1700V 35 MOHM TO-268
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-268-3, D3PAK (2 Leads + Tab), TO-268AA
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: SiCFET (Silicon Carbide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 59A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 45mOhm @ 30A, 20V
Power Dissipation (Max): 278W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 3.25V @ 2.5mA (Typ)
Supplier Device Package: D3Pak
Part Status: Active
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 20V
Vgs (Max): +23V, -10V
Drain to Source Voltage (Vdss): 1700 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 178 nC @ 20 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 3300 pF @ 1000 V
на замовлення 30 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MOSFET SIC 1700V 35 MOHM TO-268, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-268-3, D3PAK (2 Leads + Tab), TO-268AA, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: SiCFET (Silicon Carbide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 59A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 45mOhm @ 30A, 20V, Power Dissipation (Max): 278W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 3.25V @ 2.5mA (Typ), Supplier Device Package: D3Pak, Part Status: Active, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 20V, Vgs (Max): +23V, -10V, Drain to Source Voltage (Vdss): 1700 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 178 nC @ 20 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 3300 pF @ 1000 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MSC035SMA170S MSC035SMA170S Виробник : Microchip Technology MSC035SMA170B_SiC_MOSFET_Datasheet-3444349.pdf SiC MOSFETs MOSFET SIC 1700 V 35 mOhm TO-268
на замовлення 458 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
на замовлення 22 шт:
Мінімальне замовлення: 4
на замовлення 20 шт:
Мінімальне замовлення: 20
MSC035SMA170S Виробник : Microchip Microsemi_MSC035SMA170S_SiC_MOSFET_Datasheet_A.PDF MOSFET SIC 1700 V 35 mOhm TO-268 Група товару: Силові MOSFET-модулі Од. вим: шт