MSC040SMA120J
MSC040SMA120J Microchip Technology
1243813-msc040sma120j-datasheet
Виробник: Microchip Technology
Description: SICFET N-CH 1200V 53A SOT227
Packaging: Tube
Package / Case: SOT-227-4, miniBLOC
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: SiCFET (Silicon Carbide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 53A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 50mOhm @ 40A, 20V
Power Dissipation (Max): 208W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 2.8V @ 1mA
Supplier Device Package: SOT-227 (ISOTOP®)
Part Status: Active
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 20V
Vgs (Max): +25V, -10V
Drain to Source Voltage (Vdss): 1200 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 137 nC @ 20 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 1990 pF @ 1000 V
на замовлення 457 шт:
Написати відгук
Description: SICFET N-CH 1200V 53A SOT227, Packaging: Tube, Package / Case: SOT-227-4, miniBLOC, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: SiCFET (Silicon Carbide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 53A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 50mOhm @ 40A, 20V, Power Dissipation (Max): 208W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 2.8V @ 1mA, Supplier Device Package: SOT-227 (ISOTOP®), Part Status: Active, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 20V, Vgs (Max): +25V, -10V, Drain to Source Voltage (Vdss): 1200 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 137 nC @ 20 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 1990 pF @ 1000 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MSC040SMA120J MSC040SMA120J Виробник : Microchip Technology MSC040SMA120B_SiC_MOSFET_Datasheet.pdf MOSFET Modules MOSFET SIC 1200 V 40 mOhm SOT-227
на замовлення 60 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Description: Module; single transistor; 1.2kV; 37A; SOT227B; screw; Idm: 105A
Type of semiconductor module: MOSFET transistor
Semiconductor structure: single transistor
Drain-source voltage: 1.2kV
Drain current: 37A
Case: SOT227B
Electrical mounting: screw
Polarisation: unipolar
On-state resistance: 50mΩ
Pulsed drain current: 105A
Power dissipation: 208W
Technology: SiC
Kind of package: tube
Mechanical mounting: screw
на замовлення 20 шт:
MSC040SMA120J MSC040SMA120J Виробник : Microchip Technology microsemi_msc040sma120j_sic_mosfet_datasheet_b.pdf Trans MOSFET N-CH SiC 1.2KV 53A 4-Pin SOT-227 Tube
на замовлення 30 шт:
Мінімальне замовлення: 10