MSC050SDA070BCT
MSC050SDA070BCT Microchip Technology
1244775-msc050sda070bct-datasheet
Виробник: Microchip Technology
Description: DIODE SIL CARB 700V 88A TO247-3
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: No Recovery Time > 500mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 0 ns
Technology: SiC (Silicon Carbide) Schottky
Capacitance @ Vr, F: 2034pF @ 1V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 88A
Supplier Device Package: TO-247-3
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 700 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.8 V @ 50 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 200 µA @ 700 V
на замовлення 124 шт:
Написати відгук
Description: DIODE SIL CARB 700V 88A TO247-3, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: No Recovery Time > 500mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 0 ns, Technology: SiC (Silicon Carbide) Schottky, Capacitance @ Vr, F: 2034pF @ 1V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 88A, Supplier Device Package: TO-247-3, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 700 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.8 V @ 50 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 200 µA @ 700 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MSC050SDA070BCT MSC050SDA070BCT Виробник : Microchip / Microsemi Microsemi_MSC050SDA070BCT_Datasheet_RevA-1855565.pdf Schottky Diodes & Rectifiers SIC SBD 700 V 50 A TO-247