MSC080SMA120JS15
MSC080SMA120JS15 Microchip Technology
Виробник: Microchip Technology
Description: MOSFET SIC 1200V 80 MOHM 15A SOT
Packaging: Bulk
Package / Case: SOT-227-4, miniBLOC
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: SiCFET (Silicon Carbide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 31A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 100mOhm @ 15A, 20V
Power Dissipation (Max): 143W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 2.8V @ 1mA
Supplier Device Package: SOT-227 (ISOTOP®)
Part Status: Active
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 20V
Vgs (Max): +23V, -10V
Drain to Source Voltage (Vdss): 1200 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 64 nC @ 20 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 838 pF @ 1000 V
на замовлення 15 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MOSFET SIC 1200V 80 MOHM 15A SOT, Packaging: Bulk, Package / Case: SOT-227-4, miniBLOC, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: SiCFET (Silicon Carbide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 31A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 100mOhm @ 15A, 20V, Power Dissipation (Max): 143W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 2.8V @ 1mA, Supplier Device Package: SOT-227 (ISOTOP®), Part Status: Active, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 20V, Vgs (Max): +23V, -10V, Drain to Source Voltage (Vdss): 1200 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 64 nC @ 20 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 838 pF @ 1000 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MSC080SMA120JS15 MSC080SMA120JS15 Виробник : Microchip Technology 00004138A-2578786.pdf Discrete Semiconductor Modules MOSFET SIC 1200 V 80 mOhm SBD 15 A Combi SOT-227