MSRT150160(A)
MSRT150160(A) GeneSiC Semiconductor
msrt150120a_thru_msrt150160a.pdf
Виробник: GeneSiC Semiconductor
Description: DIODE MODULE 1.6KV 150A 3TOWER
Написати відгук
Description: DIODE MODULE 1.6KV 150A 3TOWER, Packaging: Bulk, Package / Case: Three Tower, Mounting Type: Chassis Mount, Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io), Technology: Standard, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 150A, Supplier Device Package: Three Tower, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1600 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.2 V @ 150 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 600 V.
Інші пропозиції MSRT150160(A)
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MSRT150160A MSRT150160A Виробник : GeneSiC Semiconductor Description: DIODE MODULE 1.6KV 150A 3TOWER
Mounting Type: Chassis Mount
Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Technology: Standard
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 150A
Supplier Device Package: Three Tower
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1600 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.2 V @ 150 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 600 V