Продукція > SAMTEC INC. > MTLW-101-06-G-D-150
MTLW-101-06-G-D-150
MTLW-101-06-G-D-150 Samtec Inc.
mtlw_th.pdf
Виробник: Samtec Inc.
Description: CONN HEADER THROUGH HOLE 2POS
Packaging: Bulk
Connector Type: Header
Current Rating (Amps): 5.2A per Contact
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 2
Number of Rows: 2
Style: Board to Board or Cable
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Phosphor Bronze
Insulation Color: Black
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: 10.0µin (0.25µm)
Contact Finish - Post: Gold
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.090" (2.29mm)
Insulation Height: 0.060" (1.52mm)
Shrouding: Unshrouded
Overall Contact Length: 0.300" (7.62mm)
Insulation Material: Liquid Crystal Polymer (LCP)
Row Spacing - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating: 0.150" (3.81mm)
на замовлення 3572 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 10
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER THROUGH HOLE 2POS, Packaging: Bulk, Connector Type: Header, Current Rating (Amps): 5.2A per Contact, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 2, Number of Rows: 2, Style: Board to Board or Cable, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Phosphor Bronze, Insulation Color: Black, Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: 10.0µin (0.25µm), Contact Finish - Post: Gold, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.090" (2.29mm), Insulation Height: 0.060" (1.52mm), Shrouding: Unshrouded, Overall Contact Length: 0.300" (7.62mm), Insulation Material: Liquid Crystal Polymer (LCP), Row Spacing - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Length - Mating: 0.150" (3.81mm).