Продукція > SAMTEC > MTMM-101-03-S-D-130
MTMM-101-03-S-D-130
MTMM-101-03-S-D-130 Samtec
mtmm_th-1370249.pdf
Виробник: Samtec
Headers & Wire Housings 2.00 mm Variable Post Height Terminal Strip
на замовлення 623 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER VERT 2POS, Packaging: Bulk, Connector Type: Header, Cuttable, Current Rating (Amps): 3A, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 2, Number of Rows: 2, Style: Board to Board or Cable, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Phosphor Bronze, Insulation Color: Black, Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: 30.0µin (0.76µm), Contact Finish - Post: Tin, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.113" (2.87mm), Insulation Height: 0.059" (1.50mm), Shrouding: Unshrouded, Overall Contact Length: 0.302" (7.67mm), Insulation Material: Liquid Crystal Polymer (LCP), Row Spacing - Mating: 0.079" (2.00mm), Contact Length - Mating: 0.130" (3.30mm).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MTMM-101-03-S-D-130 Виробник : Samtec Inc. mtmm-1xx-xx-xx-x-xxx-xx-xxx-mkt.pdf Description: CONN HEADER VERT 2POS
Packaging: Bulk
Connector Type: Header, Cuttable
Current Rating (Amps): 3A
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 2
Number of Rows: 2
Style: Board to Board or Cable
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Phosphor Bronze
Insulation Color: Black
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: 30.0µin (0.76µm)
Contact Finish - Post: Tin
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.113" (2.87mm)
Insulation Height: 0.059" (1.50mm)
Shrouding: Unshrouded
Overall Contact Length: 0.302" (7.67mm)
Insulation Material: Liquid Crystal Polymer (LCP)
Row Spacing - Mating: 0.079" (2.00mm)
Contact Length - Mating: 0.130" (3.30mm)