Продукція > SAMTEC INC. > MTMM-101-07-S-S-280
MTMM-101-07-S-S-280 Samtec Inc.
mtmm-1xx-xx-xx-x-xxx-xx-xxx-mkt.pdf
Виробник: Samtec Inc.
Description: VARIABLE POST HEIGHT HEADER STRI
Packaging: Bulk
Connector Type: Header, Cuttable
Current Rating (Amps): 3A
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 1
Number of Rows: 1
Style: Board to Board or Cable
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.117" (2.97mm)
Insulation Height: 0.059" (1.50mm)
Shrouding: Unshrouded
Overall Contact Length: 0.456" (11.58mm)
Insulation Material: Liquid Crystal Polymer (LCP)
Contact Length - Mating: 0.280" (7.11mm)
на замовлення 2849 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 10
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: VARIABLE POST HEIGHT HEADER STRI, Packaging: Bulk, Connector Type: Header, Cuttable, Current Rating (Amps): 3A, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 1, Number of Rows: 1, Style: Board to Board or Cable, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Phosphor Bronze, Insulation Color: Black, Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: 30.0µin (0.76µm), Contact Finish - Post: Tin, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.117" (2.97mm), Insulation Height: 0.059" (1.50mm), Shrouding: Unshrouded, Overall Contact Length: 0.456" (11.58mm), Insulation Material: Liquid Crystal Polymer (LCP), Contact Length - Mating: 0.280" (7.11mm).