Продукція > SAMTEC INC. > MTMM-103-06-S-D-210
MTMM-103-06-S-D-210 Samtec Inc.
Виробник: Samtec Inc.
Description: CONN HEADER VERT 6POS 2MM
Packaging: Bulk
Connector Type: Header, Cuttable
Current Rating (Amps): 3A
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 6
Number of Rows: 2
Style: Board to Board or Cable
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: 30.0µin (0.76µm)
Contact Finish - Post: Tin
Contact Shape: Square
Insulation Height: 0.059" (1.50mm)
Shrouding: Unshrouded
Overall Contact Length: 0.397" (10.08mm)
Insulation Material: Liquid Crystal Polymer (LCP)
Row Spacing - Mating: 0.079" (2.00mm)
Contact Length - Mating: 0.210" (5.33mm)
Contact Length - Post: 0.128" (3.25mm)
на замовлення 1236 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER VERT 6POS 2MM, Packaging: Bulk, Connector Type: Header, Cuttable, Current Rating (Amps): 3A, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 6, Number of Rows: 2, Style: Board to Board or Cable, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Phosphor Bronze, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: 30.0µin (0.76µm), Contact Finish - Post: Tin, Contact Shape: Square, Insulation Height: 0.059" (1.50mm), Shrouding: Unshrouded, Overall Contact Length: 0.397" (10.08mm), Insulation Material: Liquid Crystal Polymer (LCP), Row Spacing - Mating: 0.079" (2.00mm), Contact Length - Mating: 0.210" (5.33mm), Contact Length - Post: 0.128" (3.25mm).
Інші пропозиції MTMM-103-06-S-D-210
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MTMM-103-06-S-D-210 MTMM-103-06-S-D-210 Виробник : Samtec Headers & Wire Housings Variable Post Height Header Strips, 2.00 mm Pitch