MULP40-1358
MULP40-1358 Bel Power Solutions
ds-BPS-MULP40-series.pdf
Виробник: Bel Power Solutions
Description: AC/DC CONVERTER 58V 40W
Packaging: Bulk
Power (Watts): 40W
Features: Standby Output, Universal Input
Size / Dimension: 3.00" L x 2.00" W x 0.75" H (76.2mm x 50.8mm x 19.1mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, 390VDC
Type: Open Frame
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: Medical
Approval Agency: CB, CE, cUL, NEMKO, UL
Efficiency: 85%
Voltage - Output 1: 58V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4 kV
Current - Output 1: 690 mA
на замовлення 17 шт:
Написати відгук
Description: AC/DC CONVERTER 58V 40W, Packaging: Bulk, Power (Watts): 40W, Features: Standby Output, Universal Input, Size / Dimension: 3.00" L x 2.00" W x 0.75" H (76.2mm x 50.8mm x 19.1mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, 390VDC, Type: Open Frame, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C (With Derating), Applications: Medical, Approval Agency: CB, CE, cUL, NEMKO, UL, Efficiency: 85%, Voltage - Output 1: 58V, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 4 kV, Current - Output 1: 690 mA.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MULP40-1358 MULP40-1358 Виробник : Bel Power Solutions mulp40_datasheet.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 58V 0.69A 40W 6-Pin