MUR8100EG
MUR8100EG ONSEMI
MUR8100E.PDF
Виробник: ONSEMI
Category: THT universal diodes
Description: Diode: rectifying; THT; 1kV; 8A; tube; Ifsm: 100A; TO220AC; 100ns
Type of diode: rectifying
Mounting: THT
Max. off-state voltage: 1kV
Load current: 8A
Semiconductor structure: single diode
Features of semiconductor devices: ultrafast switching
Kind of package: tube
Max. forward impulse current: 100A
Case: TO220AC
Max. forward voltage: 1.5V
Max. load current: 16A
Heatsink thickness: 1.14...1.39mm
Reverse recovery time: 100ns
на замовлення 92 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 4
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: ONSEMI - MUR8100EG - Diode mit kurzer/ultrakurzer Erholzeit, 1 kV, 8 A, Einfach, 1.8 V, 75 ns, 100 A, tariffCode: 85411000, Bauform - Diode: TO-220AC, Durchlassstoßstrom: 100A, rohsCompliant: Y-EX, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Diodenkonfiguration: Einfach, Qualifikation: -, isCanonical: Y, Durchlassspannung, max.: 1.8V, Sperrverzögerungszeit: 75ns, usEccn: EAR99, Durchschnittlicher Durchlassstrom: 8A, euEccn: NLR, Anzahl der Pins: 2 Pins, Produktpalette: -, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Periodische Spitzensperrspannung: 1kV, Betriebstemperatur, max.: 175°C, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MUR8100EG MUR8100EG Виробник : onsemi mur8100e-d.pdf Rectifiers 1000V 8A UltraFast
на замовлення 171 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
MUR8100EG MUR8100EG Виробник : ONSEMI ONSM-S-A0013579307-1.pdf?hkey=6D3A4C79FDBF58556ACFDE234799DDF0 Description: ONSEMI - MUR8100EG - Diode mit kurzer/ultrakurzer Erholzeit, 1 kV, 8 A, Einfach, 1.8 V, 75 ns, 100 A
tariffCode: 85411000
Bauform - Diode: TO-220AC
Durchlassstoßstrom: 100A
rohsCompliant: Y-EX
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Diodenkonfiguration: Einfach
Qualifikation: -
isCanonical: Y
Durchlassspannung, max.: 1.8V
Sperrverzögerungszeit: 75ns
usEccn: EAR99
Durchschnittlicher Durchlassstrom: 8A
euEccn: NLR
Anzahl der Pins: 2 Pins
Produktpalette: -
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Periodische Spitzensperrspannung: 1kV
Betriebstemperatur, max.: 175°C
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
Мінімальне замовлення: 5
MUR8100EG MUR8100EG Виробник : onsemi mur8100e-d.pdf Description: DIODE STANDARD 1000V 8A TO2202
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-2
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 100 ns
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 8A
Supplier Device Package: TO-220-2
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1000 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.8 V @ 8 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 25 µA @ 1000 V
на замовлення 708 шт:
Мінімальне замовлення: 2
MUR8100EG MUR8100EG Виробник : ON Semiconductor mur8100ed.pdf Diode Switching 1KV 8A 2-Pin(2+Tab) TO-220AC Tube
товару немає в наявності
MUR8100EG mur8100e-d.pdf MUR8100EG Диоды
товару немає в наявності
MUR8100EG Виробник : On Semiconductor MUR8100E-D.pdf Ultrafast 8.0A 1000V 100ns TO-220AC Група товару: Діоди та діодні збірки Од. вим: шт