Продукція > EOS POWER > MVPS600-1S24
MVPS600-1S24
MVPS600-1S24 EOS Power
MVPS600_Datasheet.pdf
Виробник: EOS Power
Description: AC/DC CONVERTER 24V 420W
Packaging: Bulk
Power (Watts): 420W
Size / Dimension: 8.50" L x 5.00" W x 1.61" H (216.0mm x 127.0mm x 41.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 390 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: Medical
Approval Agency: CB, CE, cUL, NEMKO, UL
Efficiency: 93%
Voltage - Output 1: 24V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4.245 kV
Current - Output 1: 17.5 A
Написати відгук
Description: AC/DC CONVERTER 24V 420W, Packaging: Bulk, Power (Watts): 420W, Features: Adjustable Output, Load Sharing, PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Standby Output, Universal Input, Size / Dimension: 8.50" L x 5.00" W x 1.61" H (216.0mm x 127.0mm x 41.0mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 390 VDC, Type: Enclosed, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C (With Derating), Applications: Medical, Approval Agency: CB, CE, cUL, NEMKO, UL, Efficiency: 93%, Voltage - Output 1: 24V, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 4.245 kV, Current - Output 1: 17.5 A.