MXL15KP170CA
MXL15KP170CA Microchip Technology
rf01011_m15kp_rev_e.pdf
Виробник: Microchip Technology
Description: TVS DIODE 170VWM 275VC CASE 5A
Type: Zener
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 55A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 170V
Supplier Device Package: Case 5A (DO-204AR)
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 189V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 275V
Power - Peak Pulse: 15000W (15kW)
Power Line Protection: No
Grade: Military
Part Status: Active
Qualification: MIL-PRF-19500
Написати відгук
Description: TVS DIODE 170VWM 275VC CASE 5A, Packaging: Bulk, Package / Case: DO-204AR, Axial, Mounting Type: Through Hole, Type: Zener, Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 55A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 170V, Supplier Device Package: Case 5A (DO-204AR), Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 189V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 275V, Power - Peak Pulse: 15000W (15kW), Power Line Protection: No, Grade: Military, Part Status: Active, Qualification: MIL-PRF-19500.