MXSMBJ14A
MXSMBJ14A Microchip Technology
10560-msmb-datasheet
Виробник: Microchip Technology
Description: TVS DIODE 14VWM 23.2VC SMBJ
Type: Zener
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 25.8A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 14V
Supplier Device Package: SMBJ (DO-214AA)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 15.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 23.2V
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Part Status: Active
Написати відгук
Description: TVS DIODE 14VWM 23.2VC SMBJ, Packaging: Bulk, Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 25.8A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 14V, Supplier Device Package: SMBJ (DO-214AA), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 15.6V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 23.2V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No, Part Status: Active.