MXSMBJ6.5CA
MXSMBJ6.5CA Microchip Technology
sa3-37.pdf
Виробник: Microchip Technology
TVS Diode Single Bi-Dir 6.5V 600W 2-Pin SMB Bag
Написати відгук
Description: TVS DIODE 6.5VWM 11.2VC SMBJ, Packaging: Bulk, Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 53.6A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 6.5V, Supplier Device Package: SMBJ (DO-214AA), Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 7.22V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 11.2V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No, Grade: Military, Qualification: MIL-PRF-19500.
Інші пропозиції MXSMBJ6.5CA
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Type: Zener
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 53.6A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 6.5V
Supplier Device Package: SMBJ (DO-214AA)
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 7.22V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 11.2V
Power - Peak Pulse: 600W