MYRBP500080W21RD
MYRBP500080W21RD Murata Power Solutions Inc.
MYRBP-B-W_PDF_NONISOLATEDDCDCCONVERTER?lastModifiedDatetime=20250707193603
Виробник: Murata Power Solutions Inc.
Description: DC DC CONVERTER 5.0V NON-ISOL
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 8-PowerTDFN Module
Size / Dimension: 0.10" L x 0.08" W x 0.04" H (2.5mm x 2.0mm x 1.0mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Non-Isolated PoL Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 6V
Efficiency: 90%
Current - Output (Max): 500mA
Voltage - Input (Min): 0.65V
Voltage - Output 1: 5V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
на замовлення 2148 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 5
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER 5.0V NON-ISOL, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-PowerTDFN Module, Size / Dimension: 0.10" L x 0.08" W x 0.04" H (2.5mm x 2.0mm x 1.0mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Non-Isolated PoL Module, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 6V, Efficiency: 90%, Current - Output (Max): 500mA, Voltage - Input (Min): 0.65V, Voltage - Output 1: 5V, Part Status: Active, Number of Outputs: 1.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MYRBP500080W21RD MYRBP500080W21RD Виробник : Murata Electronics mure-s-a0011640761-1.pdf Switching Voltage Regulators 0.65V TO 6V
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 5
MYRBP500080W21RD MYRBP500080W21RD Виробник : Murata Power Solutions myrbp-b-w.pdf Module DC-DC 1-OUT 5V Medical 8-Pin SMD EP
товару немає в наявності
MYRBP500080W21RD MYRBP500080W21RD Виробник : Murata Power Solutions Inc. MYRBP-B-W_PDF_NONISOLATEDDCDCCONVERTER?lastModifiedDatetime=20250707193603 Description: DC DC CONVERTER 5.0V NON-ISOL
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Non-Isolated PoL Module
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 6V
Efficiency: 90%
Current - Output (Max): 500mA
Voltage - Input (Min): 0.65V
Voltage - Output 1: 5V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
товару немає в наявності
Description: Converter: DC/DC; Uin: 650mVDC÷6VDC; Uout: 5VDC; Iout: 600mA; SMT
Operating temperature: -40...85°C
Mounting: SMT
Body dimensions: 2.5x2x1mm
Output current: 0.6A
Input voltage: 0.65...6V DC
Output voltage: 5V DC
Efficiency: 90%