Продукція > 3M > N2540-6003-RB
N2540-6003-RB
N2540-6003-RB 3M
3m-four-wall-header-2500-series-ts-0770.pdf
Виробник: 3M
Description: CONN HEADER VERT 40POS 2.54MM
Features: Keying Slot
Packaging: Bulk
Connector Type: Header
Current Rating (Amps): 1.75A
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 40
Number of Rows: 2
Style: Board to Board or Cable
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Copper Alloy
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: 30.0µin (0.76µm)
Contact Finish - Post: Tin
Part Status: Active
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.155" (3.94mm)
Insulation Height: 0.390" (9.91mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Insulation Material: Polycyclohexylenedimethylene Terephthalate (PCT), Polyester, Glass Filled
Row Spacing - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating: 0.243" (6.17mm)
на замовлення 1288 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER VERT 40POS 2.54MM, Features: Keying Slot, Packaging: Bulk, Connector Type: Header, Current Rating (Amps): 1.75A, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 40, Number of Rows: 2, Style: Board to Board or Cable, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Copper Alloy, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: 30.0µin (0.76µm), Contact Finish - Post: Tin, Part Status: Active, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.155" (3.94mm), Insulation Height: 0.390" (9.91mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Insulation Material: Polycyclohexylenedimethylene Terephthalate (PCT), Polyester, Glass Filled, Row Spacing - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Length - Mating: 0.243" (6.17mm).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
на замовлення 757 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
N2540-6003-RB N2540-6003-RB Виробник : 3M 78-5100-0770-7_s.pdf Conn Shrouded Header (4 Sides) HDR 40 POS 2.54mm Solder ST Top Entry Thru-Hole Box