NB12J00472JBB
NB12J00472JBB KYOCERA AVX
2097307.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: KYOCERA AVX - NB12J00472JBB - NTC-Thermistor, 4.7 kOhm, Baureihe NB12, 3480 K, SMD, 0805 [Metrisch 2012]
tariffCode: 85334010
Thermistormontage: Oberflächenmontage
rohsCompliant: Y-EX
Thermistor: NTC
Bauform - Thermistor: 0805 [Metrisch 2012]
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Fühlerdurchmesser: -
Qualifikation: AEC-Q200
isCanonical: N
Widerstand (25°C): 4.7kohm
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -55°C
Thermische Zeitkonstante (in Luft): 5s
Anschlusslänge: -
NTC-Montage: Oberflächenmontage
euEccn: NLR
B-Konstante: 3480K
Toleranz B-Konstante: ±3%
NTC-Gehäusegröße: 0805 [Metrisch 2012]
Produktpalette: NB12 Series
productTraceability: No
Widerstandstoleranz (25°C): ±5%
Fühlermaterial: -
Betriebstemperatur, max.: 150°C
SVHC: No SVHC (17-Jan-2023)
на замовлення 4170 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 100
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: KYOCERA AVX - NB12J00472JBB - NTC-Thermistor, 4.7 kOhm, Baureihe NB12, 3480 K, SMD, 0805 [Metrisch 2012], tariffCode: 85334010, Thermistormontage: Oberflächenmontage, rohsCompliant: Y-EX, Thermistor: NTC, Bauform - Thermistor: 0805 [Metrisch 2012], hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Fühlerdurchmesser: -, Qualifikation: AEC-Q200, isCanonical: N, Widerstand (25°C): 4.7kohm, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -55°C, Thermische Zeitkonstante (in Luft): 5s, Anschlusslänge: -, NTC-Montage: Oberflächenmontage, euEccn: NLR, B-Konstante: 3480K, Toleranz B-Konstante: ±3%, NTC-Gehäusegröße: 0805 [Metrisch 2012], Produktpalette: NB12 Series, productTraceability: No, Widerstandstoleranz (25°C): ±5%, Fühlermaterial: -, Betriebstemperatur, max.: 150°C, SVHC: No SVHC (17-Jan-2023).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
NB12J00472JBB NB12J00472JBB Виробник : KYOCERA AVX 2097307.pdf Description: KYOCERA AVX - NB12J00472JBB - NTC-Thermistor, 4.7 kOhm, Baureihe NB12, 3480 K, SMD, 0805 [Metrisch 2012]
tariffCode: 85334010
rohsCompliant: Y-EX
Thermistor: NTC
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Fühlerdurchmesser: -
Qualifikation: AEC-Q200
isCanonical: Y
Widerstand (25°C): 4.7kohm
usEccn: EAR99
Anschlusslänge: -
euEccn: NLR
B-Konstante: 3480K
Toleranz B-Konstante: ±3%
Produktpalette: NB12 Series
productTraceability: No
Fühlermaterial: -
SVHC: No SVHC (17-Jan-2023)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 46
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
B25/85: 3480K
B Value Tolerance: ±3%
Resistance in Ohms @ 25°C: 4.7k
Resistance Tolerance: ±5%
Part Status: Active
Power - Max: 120 mW
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q200
Мінімальне замовлення: 16
NB12J00472JBB NB12J00472JBB Виробник : KYOCERA AVX Components nb21-nb12-nb20.pdf Thermistor NTC 4.7K Ohm 5% 2-Pin 0805 Surface Mount Solder Pad 3480K -4 to -3.5 T/R Automotive AEC-Q200
товару немає в наявності
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
B25/85: 3480K
B Value Tolerance: ±3%
Resistance Tolerance: ±5%
Part Status: Active
Power - Max: 120 mW