NB12KC0680KBB
NB12KC0680KBB KYOCERA AVX
nb21-nb12-nb20.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: KYOCERA AVX - NB12KC0680KBB - NTC-Thermistor, 68 Ohm, Baureihe NB12, 3470 K, SMD, 0805 [Metrisch 2012]
tariffCode: 85334010
Thermistormontage: Oberflächenmontage
rohsCompliant: Y-EX
Thermistor: NTC
Bauform - Thermistor: 0805 [Metrisch 2012]
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Fühlerdurchmesser: -
Qualifikation: AEC-Q200
Widerstand (25°C): 68ohm
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -55°C
Thermische Zeitkonstante (in Luft): 5s
Anschlusslänge: -
NTC-Montage: Surface Mount
euEccn: NLR
B-Konstante: 3470K
Toleranz B-Konstante: ± 5%
NTC-Gehäusegröße: 0805 [Metrisch 2012]
Produktpalette: NB12
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Widerstandstoleranz (25°C): ± 10%
Fühlermaterial: -
Betriebstemperatur, max.: 150°C
SVHC: No SVHC (17-Jan-2023)
на замовлення 3980 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 100
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: KYOCERA AVX - NB12KC0680KBB - NTC-Thermistor, 68 Ohm, Baureihe NB12, 3470 K, SMD, 0805 [Metrisch 2012], tariffCode: 85334010, Thermistormontage: Oberflächenmontage, rohsCompliant: Y-EX, Thermistor: NTC, Bauform - Thermistor: 0805 [Metrisch 2012], hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Fühlerdurchmesser: -, Qualifikation: AEC-Q200, Widerstand (25°C): 68ohm, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -55°C, Thermische Zeitkonstante (in Luft): 5s, Anschlusslänge: -, NTC-Montage: Surface Mount, euEccn: NLR, B-Konstante: 3470K, Toleranz B-Konstante: ± 5%, NTC-Gehäusegröße: 0805 [Metrisch 2012], Produktpalette: NB12, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Widerstandstoleranz (25°C): ± 10%, Fühlermaterial: -, Betriebstemperatur, max.: 150°C, SVHC: No SVHC (17-Jan-2023).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
NB12KC0680KBB NB12KC0680KBB Виробник : KYOCERA AVX nb21-nb12-nb20.pdf Description: KYOCERA AVX - NB12KC0680KBB - NTC-Thermistor, 68 Ohm, Baureihe NB12, 3470 K, SMD, 0805 [Metrisch 2012]
tariffCode: 85334010
rohsCompliant: Y-EX
Thermistor: NTC
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Fühlerdurchmesser: -
Qualifikation: AEC-Q200
Widerstand (25°C): 68ohm
usEccn: EAR99
Anschlusslänge: -
NTC-Montage: Surface Mount
euEccn: NLR
B-Konstante: 3470K
Toleranz B-Konstante: ± 5%
Produktpalette: NB12
Fühlermaterial: -
SVHC: No SVHC (17-Jan-2023)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 34
NB12KC0680KBB NB12KC0680KBB Виробник : KYOCERA AVX nb21-nb12-nb20.pdf Description: NTC THERMISTOR, 68OHM, 10%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
B25/85: 3470K
B Value Tolerance: ±5%
Resistance in Ohms @ 25°C: 68
Resistance Tolerance: ±10%
Grade: Automotive
Power - Max: 120 mW
Qualification: AEC-Q200
Мінімальне замовлення: 9
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
B25/85: 3470K
B Value Tolerance: ±5%
Resistance in Ohms @ 25°C: 68
Resistance Tolerance: ±10%
Grade: Automotive
Power - Max: 120 mW
Qualification: AEC-Q200
товару немає в наявності
NB12KC0680KBB NB12KC0680KBB Виробник : KYOCERA AVX nb21-nb12-nb20.pdf NTC (Negative Temperature Coefficient) Thermistors 68 OHM 10%