NB12L00153JBB
NB12L00153JBB KYOCERA AVX
nb21-nb12-nb20.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: THERMISTOR NTC 15KOHM 3790K 0805
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
B25/85: 3790K
B Value Tolerance: ±3%
Resistance in Ohms @ 25°C: 15k
Resistance Tolerance: ±5%
Grade: Automotive
Part Status: Active
Power - Max: 120 mW
Qualification: AEC-Q200
на замовлення 4000 шт:
Написати відгук
Description: THERMISTOR NTC 15KOHM 3790K 0805, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0805 (2012 Metric), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C, B25/85: 3790K, B Value Tolerance: ±3%, Resistance in Ohms @ 25°C: 15k, Resistance Tolerance: ±5%, Grade: Automotive, Part Status: Active, Power - Max: 120 mW, Qualification: AEC-Q200.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
NB12L00153JBB NB12L00153JBB Виробник : Kyocera AVX nb21-nb12-nb20.pdf NTC (Negative Temperature Coefficient) Thermistors 15KOhm 5%
на замовлення 188 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 19
Mounting Type: Surface Mount
B25/85: 3790K
B Value Tolerance: ±3%
Resistance in Ohms @ 25°C: 15k
Resistance Tolerance: ±5%
Part Status: Active
Power - Max: 120 mW
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q200
Мінімальне замовлення: 17
NB12L00153JBB NB12L00153JBB Виробник : KYOCERA AVX Components nb21-nb12-nb20.pdf Thermistor NTC 15K Ohm 5% 2-Pin 805 Surface Mount Solder Pad 3790K -4.5 to -4 T/R Automotive AEC-Q200