NB12L00153KBB
NB12L00153KBB KYOCERA AVX
2097307.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: KYOCERA AVX - NB12L00153KBB - NTC-Thermistor, 15 kOhm, Baureihe NB12, 3790 K, SMD, 0805 [Metrisch 2012]
Thermistormontage: Oberflächenmontage
Thermistoranschlüsse: -
Bauform - Thermistor: 0805 [Metrisch 2012]
Temperaturabhängiger Widerstand bei 25°C: 15
Beta-Wert (K): 3790
Betriebstemperatur, min.: -55
Betriebstemperatur, max.: 150
Produktpalette: NB12
SVHC: No SVHC (19-Jan-2021)
Написати відгук
Description: KYOCERA AVX - NB12L00153KBB - NTC-Thermistor, 15 kOhm, Baureihe NB12, 3790 K, SMD, 0805 [Metrisch 2012], Thermistormontage: Oberflächenmontage, Thermistoranschlüsse: -, Bauform - Thermistor: 0805 [Metrisch 2012], Temperaturabhängiger Widerstand bei 25°C: 15, Beta-Wert (K): 3790, Betriebstemperatur, min.: -55, Betriebstemperatur, max.: 150, Produktpalette: NB12, SVHC: No SVHC (19-Jan-2021).
Інші пропозиції NB12L00153KBB
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
B25/85: 3790K
B Value Tolerance: ±3%
Resistance in Ohms @ 25°C: 15k
Resistance Tolerance: ±10%
Grade: Automotive
Part Status: Active
Power - Max: 120 mW
Qualification: AEC-Q200
товару немає в наявності
NB12L00153KBB NB12L00153KBB Виробник : AVX nb21-nb12-nb20-1109253.pdf NTC (Negative Temperature Coefficient) Thermistors 15K OHM 10%
NB12L00153KBB NB12L00153KBB Виробник : KYOCERA AVX nb21_nb12_nb20-3165367.pdf NTC (Negative Temperature Coefficient) Thermistors 15K OHM 10%