NB20K00103JBA
NB20K00103JBA KYOCERA AVX
2097307.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: KYOCERA AVX - NB20K00103JBA - NTC-Thermistor, 10 kOhm, Baureihe NB20, 3630 K, SMD, 1206 [Metrisch 3216]
tariffCode: 85334090
Thermistormontage: Oberflächenmontage
rohsCompliant: Y-EX
Thermistor: NTC
Bauform - Thermistor: 1206 [Metrisch 3216]
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Fühlerdurchmesser: -
Qualifikation: AEC-Q200
isCanonical: Y
Widerstand (25°C): 10kohm
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -55°C
Thermische Zeitkonstante (in Luft): 7s
Anschlusslänge: -
NTC-Montage: Oberflächenmontage
euEccn: NLR
B-Konstante: 3630K
Toleranz B-Konstante: ±3%
NTC-Gehäusegröße: 1206 [Metrisch 3216]
Produktpalette: NB20 Series
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Widerstandstoleranz (25°C): ±5%
Fühlermaterial: -
Betriebstemperatur, max.: 150°C
SVHC: No SVHC (17-Jan-2023)
на замовлення 21030 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 24
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: KYOCERA AVX - NB20K00103JBA - NTC-Thermistor, 10 kOhm, Baureihe NB20, 3630 K, SMD, 1206 [Metrisch 3216], tariffCode: 85334090, Thermistormontage: Oberflächenmontage, rohsCompliant: Y-EX, Thermistor: NTC, Bauform - Thermistor: 1206 [Metrisch 3216], hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Fühlerdurchmesser: -, Qualifikation: AEC-Q200, isCanonical: Y, Widerstand (25°C): 10kohm, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -55°C, Thermische Zeitkonstante (in Luft): 7s, Anschlusslänge: -, NTC-Montage: Oberflächenmontage, euEccn: NLR, B-Konstante: 3630K, Toleranz B-Konstante: ±3%, NTC-Gehäusegröße: 1206 [Metrisch 3216], Produktpalette: NB20 Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Widerstandstoleranz (25°C): ±5%, Fühlermaterial: -, Betriebstemperatur, max.: 150°C, SVHC: No SVHC (17-Jan-2023).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
NB20K00103JBA NB20K00103JBA Виробник : Kyocera AVX nb21-nb12-nb20.pdf NTC (Negative Temperature Coefficient) Thermistors 10KOhm 5%
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 9
NB20K00103JBA NB20K00103JBA Виробник : KYOCERA AVX 2097307.pdf Description: KYOCERA AVX - NB20K00103JBA - NTC-Thermistor, 10 kOhm, Baureihe NB20, 3630 K, SMD, 1206 [Metrisch 3216]
tariffCode: 85334090
rohsCompliant: Y-EX
Thermistor: NTC
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Fühlerdurchmesser: -
Qualifikation: AEC-Q200
Widerstand (25°C): 10kohm
usEccn: EAR99
Anschlusslänge: -
NTC-Montage: Surface Mount
euEccn: NLR
B-Konstante: 3630K
Toleranz B-Konstante: ± 3%
Produktpalette: NB20
Fühlermaterial: -
SVHC: No SVHC (17-Jan-2023)
на замовлення 71 шт:
NB20K00103JBA NB20K00103JBA Виробник : KYOCERA AVX Components nb21-nb12-nb20.pdf Thermistor NTC 10K Ohm 5% 2-Pin 1206 Surface Mount Solder Pad 3630K -4 to -3.5 T/R Automotive AEC-Q200
товару немає в наявності
товару немає в наявності
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
B25/85: 3630K
B Value Tolerance: ±3%
Resistance in Ohms @ 25°C: 10k
Resistance Tolerance: ±5%
Part Status: Active
Power - Max: 240 mW
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q200
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
B25/85: 3630K
B Value Tolerance: ±3%
Resistance in Ohms @ 25°C: 10k
Resistance Tolerance: ±5%
Part Status: Active
Power - Max: 240 mW
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q200
NB20K00103JBA Виробник : KYOCERA AVX nb21-nb12-nb20.pdf Category: SMD measurement NTC thermistors
Description: NTC thermistor; 10kΩ; SMD; 1206; 3630K; ±5%
Resistance: 10kΩ
Mounting: SMD
Tolerance: ±5%